Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - do wszystkich Opera-User!
Obecny czas: 24 Kwi 2024, 18:06

do wszystkich Opera-User!

Inne

Post » 24 Lis 2010, 23:36


Jak ktoś używa Opery, to może sobie zainstalować korekturę do pisowni (Rechtschreibprüfung) do j. niemieckiego czy do j. polskiego.
Tak to trzeba zrobić:

1. Otworzyć edytor - taki jak ja teraz wpisuję ten tekst - i nacisnąć prawy klawisz myszki.
2. Wybrać/zaznaczyć "Korektura pisowni/Rechtsschreibprüfung" - to przedostatnia funkcja.
2. W okienku/Menü całkiem na dole jest punkt "Słowniki/Wörterbücher".
3. Przy wybraniu tej ostatniej opcji, otwiera się nowe okienko/Menü i na jego końcu jest rozkaz/funkcja "Słowniki dodać:usunać/Wörterbücher hinzufügen:löschen"
4. Tutaj można dodać słowniki, n.p. do niemieckiego czy polskiego
5. Ewentualnie można później wybierać miedzy tymi słownikami, jeżeli się dany słownik zaznaczy, jako aktualny.

Nie wiem, czy po polsku prawidłowo opisałem te poszczególne kroki, ale jak komuś się to uda, to nie napisałem tego wszystkiego umsonst. :)
Ostatnio edytowany przez Japanese, 25 Lis 2010, 16:06, edytowano w sumie 1 raz
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33

  • Post » 25 Lis 2010, 00:11


    No to fajnie, jak napisałem poprawnie po polsku, bo ja mam tylko wersję niemiecką.

    A że nie piszę za poprawnie, to wyczytałem, że można takie korekty pisowni zainstalować i to właśnie zrobiłem. :)
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33


  • Wróć do Inne

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja