Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - matura ustna
Obecny czas: 20 Kwi 2024, 08:27

matura ustna

Inne

dombus ...

Post » 14 Maj 2013, 21:48


Witam, mam jutro maturę ustną, boje się straszenie, że trawi mi się jakiś trudny zestaw np. z polityki. Macie może jakieś porady żeby to jakoś dogodnie zdać? ;))
  • Posty:54
  • Rejestracja: 23 Paź 2011, 12:16

  • Post » 14 Maj 2013, 21:57


    Będzie dobrze! ;) Ja na dzień przed swoją maturą ustną z niemieckiego poszedłem do kina na Robin Hooda 8-) To jeszcze było tak, że jednego dnia zdawało się podstawkę a innego rozszerzony poziom. Przed drugim egzaminem byliśmy na pizzy/kebabie, bo egzamin był jakoś od południa.

    Połóż się spać, odpocznij - rano zjedz dobre śniadanie i to wszystko! Zobaczysz, zdasz na dobrym poziomie! ;)
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • dombus ...

    Post » 14 Maj 2013, 22:07


    Też mam taką skrytą nadzieje. Na razie przeważa uczucie, że w ogóle jej nie zdam...
    W szkole ta 4 z niemca była, Pani powiedziała, że zdam spokojnie... a ja pewnie nie zdam :D
    Idę spać, mam na 9:40 trzeba być wypoczętym :)
    Twoje słowa trochę podniosły mnie na duchu dzięki! :D
  • Posty:54
  • Rejestracja: 23 Paź 2011, 12:16

  • dombus ...

    Post » 15 Maj 2013, 11:13


    Nie żebym się chwalił dostałem 26/30 :D
    Kurcze tak dla innych: Przed egzaminem miałem wielkiego stresa, nie wiedziałem nic, wszystkie słówka gdzieś wyleciały. Jak już wszedłem to byłem tak przestraszony, że aż Panie w komisji zwróciły na to uwagę. No, ale uśmieszki waliłem i takie tam ;D trzeba było zrobić miłą atmosferę. Pierwsze pytania wstępne jakoś przebrnąłem. Później nawet nie wiem co mówiłem. Nieraz sam siebie nie rozumiałem - po prostu co miałem w głowie to mówiłem. Jak wyszedłem miałem wrażenie, że powiedziałem to na maks 50% miałem dużo powtórzeń, nieraz bezsensu mówiłem, ale starałem się żeby to było płynne i nie było przerw. Miałem wrażenie, że nie rozwijałem do końca niektórych tematów. Wynik był dla mnie dużym zaskoczeniem, a Panie w komisji powiedziały, że było by więcej gdybym nie kazał im tak dużo razy powtarzać i przekształcać pytań. Po tym wszystkim uważam, że ta matura ustna w ogóle nie jest trudna wystarczy trochę nagadać - nawet nie raz nie całkowicie do tematu.
  • Posty:54
  • Rejestracja: 23 Paź 2011, 12:16

  • Post » 15 Maj 2013, 16:05


    Herzlichen Glückwunsch!
    Es kommt immer auf den Kontext an.
    Awatar użytkownika

  • Posty:6925
  • Rejestracja: 12 Wrz 2010, 11:48
  • Miejscowość: FFM

  • Post » 15 Maj 2013, 17:04


    dombus napisał(a):Nie żebym się chwalił dostałem 26/30 :D


    Brawo! Trzymałem kciuki! Jakie teraz plany na studia? ;)
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • dombus ...

    Post » 15 Maj 2013, 19:59


    No to jeszcze nie koniec matur, choć nie powiem ta najbardziej mnie stresowała. W piątek mam z biologi i to jest jedna z tych ważniejszych w moim życiu bo planuje iść w jakieś kierunki medyczne... no zobaczymy :D
  • Posty:54
  • Rejestracja: 23 Paź 2011, 12:16


  • Wróć do Inne

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja