Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Studia paramedyczne...
Obecny czas: 29 Mar 2024, 08:43

Studia paramedyczne...

Inne

Post » 29 Sty 2011, 19:05


Witam wszystkich,

krotko przedstawie moj problem...otoz studiuje na AWF Katowice kierunek fizjoterapie,jednakze po 2 latach studiow nie widze sie (lub bardziej nie widze pracy dla mnie ) w tym zawodzie.I w zwiazku z tym chcialbym wyjechac do Niemiec i tam zaczac studiowac po licencjacie z fizjoterapii jakis kierunek bardziej "medyczny".Chcialem wybrac Sportphysiotherapie(M. Sc) in Koeln ale oplata 2000 euro na semestr mnie przeraza.Chcialbym sie dostac na lekarski ale majac 70 % z rozszerzonej matury z biologii to chyba bedzie ciezko...Ale moze dalo by jakos rade bo slyszalem ze patrza w Niemczech na oceny z maturalnej klasy i sa w zwiazku z tym jakies przeliczniki....moze cos ktos o tym przeliczniku slyszal jak przeliczyc polska matura/swiadectwo 3 klasy maturalnej na "niemieckie oceny"?Moze jakis inny kierunek na ktory bym sie dostal majac srednia powyzej 4,1 na polskim swiadectwie byscie mi polecili? Cos w kierunku bardziej medycznym,wiecej medycyny mniej owijania w bawelne i nie potwierdzonych badan czy doswiadczen...Prosz o pomoc sam nie wiem co wybrac/czy cos sie znajdzie;))
  • Posty:6
  • Rejestracja: 24 Lis 2010, 19:02
  • Miejscowość: Oberschlesien

  • Post » 29 Sty 2011, 19:10


    Nie znam się na medycynie, więc nie podpowiem Tobie, co by tu było ciekawe i dobre.

    Na Twoim miejscu wybrałbym uczelnie, a następnie skontaktował się z sekretariatem w celu uzyskania informacji.
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 29 Sty 2011, 19:26


    Dzieki tak najprawdopodobniej bede musial zrobic...a nie wiesz moze jak sie mature czy swiadectwo polski przelicza na oceny niemieckie?
  • Posty:6
  • Rejestracja: 24 Lis 2010, 19:02
  • Miejscowość: Oberschlesien

  • Post » 29 Sty 2011, 19:34


    Możliwe, że uczelnia ma własny przelicznik. Niemniej jednak potrzebne będzie zapewne tłumaczenie świadectwa.
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 29 Sty 2011, 19:50


    No moze ma swoj ale np jak wchodzisz na niemeicik forum i wpiszesz medizin to sie ludzie pytaja czy np ze srednia 1,9 czy 1,7 dostana sie na studia medyczne , a ja nie wiem jaka ja mam srednia bo nie umie mojego swiadectwa przeliczyc....
  • Posty:6
  • Rejestracja: 24 Lis 2010, 19:02
  • Miejscowość: Oberschlesien

  • Post » 01 Lut 2011, 18:05


    WItam, czy polskie oceny z polskiego swiadectwa na oceny niemeickie przelicza sie wedlug tegoz przelicznika,ze

    PL DE
    1 6
    2 5
    3 4
    4 3
    5 2
    6 1
    ???
  • Posty:6
  • Rejestracja: 24 Lis 2010, 19:02
  • Miejscowość: Oberschlesien


  • Wróć do Inne

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja