Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - prosze pomozcie
Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:17

prosze pomozcie

Tu rozwiążesz swoje problemy związane z językiem niemieckim.

Post » 18 Lis 2010, 18:04


Verhältnis von Hauptsätzen zu Satzgefügen: Das zahlenmäßige Verhältnis spricht zu Gunsten der Hauptsätze (etwa 4:1), zumal im Text Satzverbindungen mit "und" oder "sondern" nicht zu übersehen sind. Es gibt nur einen Absatz, in dem Satzgefüge wirklich reichlich vorkommen ("Zwar ist die ... ").

a tu o co chodzi?
  • Posty:92
  • Rejestracja: 17 Lis 2010, 21:39

  • Asgard ...

    Post » 18 Lis 2010, 18:11


    ... a czy zaglądaliśmy już do Curriculum?

    Oni chcą w instrukcji zanalizowania ilościowego (procentowego lub proporcjonalnego) częstości występowania zdań głównych (Hauptsatz) oraz podrzędnie złożonych (Satzgefüge) . Że w tym tekście złożonych mało, to i napisałem (na wyczucie proporcja), a że złożone się koncentrują właściwie tylko w jednym akapicie, to też napisałem. Oraz wspomniałem, że zdania współrzędnie złożone (Satzverbindungen) także występują i działają na korzyść dużej ilości zdań prostych (bo podobnie jak te proste nie zawierają/otwierają podrzędności, więc pełnią podobną funkcję jak te proste, więc wzbogacają pulę zdań prostych). Ale może przecukrowałem, ale i tak bym zostawił, bo dobra ściema, to połowa sukcesu :).
    ... The Eternal Validity of the Soul ...
    Awatar użytkownika

  • Posty:668
  • Rejestracja: 08 Paź 2010, 22:10

  • Post » 18 Lis 2010, 18:29


    Asgard napisał(a):... a czy zaglądaliśmy już do Curriculum?

    :geek:
    Es kommt immer auf den Kontext an.
    Awatar użytkownika

  • Posty:6921
  • Rejestracja: 12 Wrz 2010, 11:48
  • Miejscowość: FFM

  • Post » 18 Lis 2010, 18:36


    ok.

    wielkie dzieki ! :)
    jestem Ci ogromnie wdzięczna ! ;)
  • Posty:92
  • Rejestracja: 17 Lis 2010, 21:39

  • Poprzednia

    Wróć do Pomoc językowa

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja