Obecny czas: 27 Kwi 2024, 19:14

tłumaczenie

Tu rozwiążesz swoje problemy związane z językiem niemieckim.

Post » 27 Cze 2012, 17:43


Przetłumaczyłam z j. niemieckiego na j.polski. Ma ktoś ochotę tez go przetłumaczyć?

Jak przetłumaczycie to zdanie?
wir haben jedes Leben zu achten !

Schrecklich, dass die Menschen selbst in Holland wieder die Naziparolen grölen. Als ich vor 40 Jahren in Amsterdam war, ließ mich ein Taxifahrer wieder aussteigen, weil er mich als Deutschen erkannte. Ich sagte, ich sei Österreicher. Das gleiche Gesindel, sagte er. Ich stieg wieder aus und musste ihm recht geben. Der Hass auf die noch in Erinnerung gebliebenen Verbrechen der Hitlerzeit war noch zu groß.
Heute sind scheinbar die traurigen Unmenschlichkeiten vergessen, nachdem wieder so großer Zuspruch der "Rechten" bei den EU Wahlen herrscht. Auch in Österreich verbreitet (nach Jörg Haider) ein gewisser Strache Hassparolen. Wird der Mensch nie gescheiter ? Warum müssen wir uns in unserem relativ kurzen Leben seit hunderten Jahren das Leben so schwer machen - mit Hass, Gewalt und Krieg ? Es könnte so schön sein, wenn jeder den anderen achten würde, egal ob er schwarz, weiß, gelb oder rot ist, egal zu welcher Religion, Verein oder Partei er sich zählt, egal ob er ein Kopftuch, Turban oder Tirolerhut trägt - wir haben jedes Leben zu achten !

To jest straszne, że ludzie w Holandii przytakują poglądom nazistowskim. Gdy przed 40-stoma latami byłem w Amsterdamie to taksówkarz kazał mi wysiąść, gdyż rozpoznał we mnie Niemca. Wówczas powiedziałem, że jestem Austriakiem. Ten sam motłoch, odrzekł. Wysiadłem i musiałem przyznać mu rację. Nienawiść, która pozostała w pamięci o zbrodniach za czasów Hitlera była jeszcze zbyt duża.
Dzisiaj wydają się minione okrucieństwa być zapomniane. Choć znów ma duże poparcie „prawica” podczas wyborów do Unii. Również w Austrii roznosi hasła o nienawiści Strache.
Czy człowiek nigdy nie zmądrzeje? Dlaczego musimy sobie uprzykrzać życie nienawiścią, przemocą i wojnami od setek lat w naszym względnie krótkim życiu? Mogłoby być przecież tak pięknie, gdyby jeden drugiego szanował. Obojętnie czy on jest czarny, biały czy czerwony i czy należy do związku czy partii i w końcu czy on ma chustę, turban czy tyrolski kapelusz. Każde zycie jest godne poszanowania. (Należy szanować każde życie!)
  • Posty:1859
  • Rejestracja: 30 Kwi 2012, 18:05

  • Wróć do Pomoc językowa

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 107 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja