Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - List
Obecny czas: 29 Mar 2024, 09:55

List

Tu rozwiążesz swoje problemy związane z językiem niemieckim.

Post » 23 Lis 2010, 23:05


Hallo Michał,
przepraszam, że tak długo nie pisałam do Ciebie, ale cały czas pracowałam i nie mialam wolnego czasu.
Pisze do ciebie bo mam do ciebie prosbe. Moj brat zdał mature najlepiej w szkole. Chciałby on studiowac w Berlinie, ponieważ uważa to miejsce za najlepsze. Jest to jego największe marzenie.
Czy jest taka możliwość aby mój brat tymczasowo zamieszkał u Ciebie? Niestety nie mamy żadnej rodziny w Berilnie. Albo mogłabyś sie rozejrzeć za jakimś akademikiem w którym mógłby zamieszkac?
Moj brat jest mily, sympatyczny, uczynny, ambitny. Lubi pomagac ludziom. Jarek interesuje sie sportem. W wolnym czasie chodzi na treningi z piłki ręcznej. Jego największym hobby jest zbieranie znaczków pocztowych. Czasami lubi jeździć konno.
O pieniądze nie musisz sie martwic. Mama będzie mu wysyłała pieniądze na jego utrzymanie.

So, das war's für dieses Mal. Lass mich nicht zu lange auf eine Antwort warten.

Mit herzlichen Grüßen.

deine XYZ






bardzo proszę o przetłumaczenie tego listu w czasie Perfekt tam gdzie to mozliwe, żeby zdania były proste, nie skomplikowane:-)
  • Posty:3
  • Rejestracja: 21 Paź 2010, 17:21

  • Asgard ...

    Post » 24 Lis 2010, 10:41


    No to masz tak jak chciałaś względnie prostymi zdaniami i w czasie Perfekt (oczywiście tylko tam, gdzie chodziło o płaszczyznę przeszłą). Formy Du/Dein/Dich itd. zrobiłem z dużej (ale możesz oczywiście pozmieniać na małą, jeśli Ci to sprawi radochę, bo w nowej ortografii można już, choć nie trzeba, z małej jechać):

    Hallo Michał,

    Entschuldigung, dass ich so lange nicht geschrieben habe, aber ich habe die ganze Zeit gearbeitet. Ich habe keine freie Zeit gehabt.

    Ich schreibe an Dich, weil ich eine Bitte (an Dich) habe. Mein Bruder hat in der besten Schule sein Abi gemacht. Er möchte in Berlin studieren, denn er hält diese Stadt für den besten Platz für sich. Es ist sein größter Traum. Gibt es vielleicht eine Möglichkeit, dass er vorübergehend bei Dir wohnt? Wir haben leider keine Familie in Berlin. Oder vielleicht siehst Du Dich nach einem Studentenheim um, in dem er wohnen kann/könnte.

    Mein Bruder ist nett, sympathisch, hilfsbereit und ehrgeizig. Er hilft anderen Menschen gern. Jarek interessiert sich für Sport. In der Freizeit geht er Handball trainieren. Sein größtes Hobby ist das Briefmarkensammeln. Manchmal reitet er auch gern. Um die finanzielle Seite musst Du Dich nicht kümmern. Die Mutter wird ihm das Geld für den Unterhalt schicken.

    So, das war's für dieses Mal. Lass mich bitte nicht zu lange auf eine Antwort warten.

    Mit herzlichen Grüßen.

    Deine XYZ
    ... The Eternal Validity of the Soul ...
    Awatar użytkownika

  • Posty:668
  • Rejestracja: 08 Paź 2010, 22:10


  • Wróć do Pomoc jÄ™zykowa

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja