Obecny czas: 16 Kwi 2024, 20:17

Mój ulubiony sport - opis.

Tu rozwiążesz swoje problemy związane z językiem niemieckim.

Post » 30 Lis 2010, 19:48


Hej:)
Muszę opisać po niemiecku mój ulubiony sport/sporty. Napisałam kilka zdań, ale pewnie z błędami. jestem bardzo słaba z niemieckiego. Bardzo proszę o sprawdzenie, poprawienie błędów i w niektórych miejscach przetłumaczenie tego tekstu. Będę bardzo ale to bardzo wdzięczna :)

Wersja po polsku:
Moim ulubionym sportem jest taniec, jazda na łyżwach i pływanie. Każdą wolną chwilę staram się spędzać aktywnie. Nigdy nie mam czasu się nudzić. Uwielbiam taniec - jest moją największą pasją. Chodzę ( Uczęszczam) na zajęcia taneczne na których uczę się tańca nowoczesnego. Ja uważam że taniec jest wspaniały. ( chodzi mi tu o zdanie : ich finde Tanzen pirma – tylko nie wiem czy jest dobrze zbudowane). Taniec jest dla niektórych zbyt trudny, ale każdy musi dużo trenować aby być dobrym w tym co się robi. Łyżwiarstwo jest najbardziej interesujące ze wszystkich moich ulubionych dyscyplin sportowych. ( może być tu coś takiego : Schlittschuhlaufen finde ich AM interessantesten. I dodać końcówkę ?) Interesuje się łyżwiarstwem figurowym, ale na razie ćwiczę zwykłą jazdę na łyżwach. Bardzo lubię zimę bo wtedy mogę chodzić na lodowisko z moimi przyjaciółkami i świetnie się bawić. Latem chodzę na plażę i pływam w jeziorze. Czuję się wtedy jak ryba. Jeśli jest ładna pogoda, wyciągam rower i nie zastanawiając się szybko wyruszam na długą wycieczkę rowerową na którą zapraszam moich znajomych. Lubię sport, ponieważ jestem w ciągłym ruchu i do tego nie muszę rezygnować ze spotkań z moimi przyjaciółmi, ponieważ wspólnie spędzamy ten czas bardzo aktywnie. Taki tryb życia jest najlepszym sposobem na zdrowie!

Wersja po niemiecku:
Meine Lieblingssport ( Lieblingsdisziplin ) ist Tanzen, Schlittschuhlaufen und Schwimmen. Jeden freien Augenblick versuche ich aktiv zuzubringen. Ich habe keine Zeit sich zu langweilen. Ich liebe Tanzen - es ist meine größte Leidenschaft. Ich gehe (Ich teilnehmen) in den Stundetanzen und ich lerne Modern Dance.Ich finde dass Tanzen ist prima. Der Tanz ist zu schwierig für einige, mann müssen viel üben gut zu sein. Schlittschuhlaufen ist am interessanteste von allen meinen Lieblings-Sportarten. Ich finde Eiskunstlauf interessant, aber jetzt habe ich Übung normalen Schlittschuhlaufen . Ich mag Winter, weil ich dann auf der Eisbahn mit meinen Freunden gehen kann und Spaß haben.Im Sommer gehe ich zum Strand und Schwimmen im See. Dann fühle ich mich wie ein Fisch.Wenn das Wetter schön ist, ziehen Sie nicht aus meinem Fahrrad und los geht's schnell und fragte sich, für eine lange Radtour auf dem ich meine Freunde einladen. Ich mag Sport, weil ich ständig in Bewegung und ich bin nicht aufgeben müssen, die Sitzungen mit meinen Freunden, denn gemeinsam sind wir damals sehr aktiv zu verbringen. Ein solcher Lebensstil ist der beste Weg zur Gesundheit!

jeżeli cos jest żle prosze o poprawę tego....jeżeli czegoś się nie da dosłownie przetłumaczyć możecie uprościć, choć starałam sie pisac proste zdania. Prosiłabym o przetłumaczenie ( sprawdzenie ) tego na poziomie 3 kl. gimnazjum i budowanie dość prostych zdań, żeby nie były ponad program i nie wiadomo jak trudne. Bardzo dziękuję za pomoc :)
  • Posty:3
  • Rejestracja: 30 Lis 2010, 18:39

  • Post » 30 Lis 2010, 19:57


    Meine Lieblingssportarten sind* Tanzen, Schlittschuhlaufen und Schwimmen. Jeden freien Augenblick versuche ich aktiv zu verbringen. Ich habe keine Zeit, mich zu langweilen. Ich liebe Tanzen - es ist meine größte Leidenschaft. Ich nehme gerade an einem Tanzkurs teil und lerne Modern Dance. Ich finde das Tanzen prima². Wenn man richtig gut darin sein will, muss man viel üben.
    Schlittschuhlaufen ist am interessantesten von allen meinen Lieblingssportarten. Ich finde Eiskunstlauf sehr interessant, aber bis jetzt habe ich nur das normale/einfache Schlittschuhlaufen geübt. Ich mag Winter, weil ich dann mit meinen Freunden auf eine Eisbahn gehen und Spaß haben kann.Im Sommer gehen wir oft gemeinsam zum Strand und schwimmen im See. Im Wasser fühle ich mich wie ein Fisch. Wenn das Wetter schön ist, hole ich mein Fahrrad aus dem Keller und mache mich auf eine lange Radtour, zu der ich auch meine Freunde einlade. Ich mag Sport, weil ich so ständig in Bewegung bleibe und die Zeit aktiv mit meinen Freunden verbringe. Ein solcher Lebensstil ist der beste Weg zur Gesundheit!

    * jest ich więcej więc l.mn.
    ² das - rodzajnik, dass - "że", dlatego
    albo: Ich finde das Tanzen prima.
    albo: Ich finde, dass (das) Tanzen prima ist.


    poprawa/zmiana
    alternatywa/propozycja
    Awatar użytkownika

  • Posty:124
  • Rejestracja: 27 Wrz 2010, 16:39
  • Miejscowość: Kiel

  • Post » 30 Lis 2010, 20:40


    O jeju! Bardzo dziękuję Ci za pomoc :) Tyle się napracowałaś , ale na prawdę uratowałaś mi życie.
  • Posty:3
  • Rejestracja: 30 Lis 2010, 18:39

  • Post » 30 Lis 2010, 20:42


    Zmieniłam dwa zdania. Mam nadzieję, że reszta okej. Najlepiej zajrzyj jeszcze za jakiś czas to ktoś pewnie i u mnie poprawi błędy :)
    Awatar użytkownika

  • Posty:124
  • Rejestracja: 27 Wrz 2010, 16:39
  • Miejscowość: Kiel

  • Post » 30 Lis 2010, 20:45


    Ok zajrzę, zajrzę... mam to dopiero na czwartek a chcę żeby było na dobrą 5. :)
  • Posty:3
  • Rejestracja: 30 Lis 2010, 18:39

  • Post » 30 Lis 2010, 22:24


    den folgenden Satz würde ich anders schreiben:

    Ich mag Sport, weil ich so ständig in Bewegung bleibe und die meine Zeit aktiv mit (meinen) Freunden verbringe.

    optional
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33


  • Wróć do Pomoc językowa

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja