Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - WyjaÅ›nienie
Obecny czas: 20 Kwi 2024, 06:21

Wyjaśnienie

Tu rozwiążesz swoje problemy związane z językiem niemieckim.

Post » 04 Gru 2010, 16:48


Masz złe zdanie na temat jezyką, też polskiego.

Oczywiście, że dogadasz się gdzieś tam na jakiejś budowie z ludźmi, którzy nie umieją języka jak Ty. Ale jak chcesz życ godnie i chcesz dogadać się z ludźmi nawet w jakimś sklepie czy na poziomie, to musisz umieć język przynajmniej na dobrym poziomie, a bez gramatyki nie dasz rady.
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33

  • Post » 05 Gru 2010, 11:52


    Tak "wogule" to ortografię chyba też sobie odpuściłeś, bo dogadać można się też bez niej. Nie chodzi mi o to, żeby się przyczepić, tylko o twoje podejście do języka, obojętnie, polskiego czy niemieckiego. Z takimi założeniami na starcie raczej nie nauczysz się niemieckiego w stopniu komunikatywnym. Owszem, gdzieś tam się dogadasz na zasadzie "Kali mieć, Kali chcieć" ale normalnie mówić nie będziesz. Dziwi mnie tylko, że zastanawiasz się jak to będzie, bo po stylu pisania i podejściu do tematu czuję, że jesteś cwaniaczek :P Więc odpowiedź jak dla cwaniaczka: bez problemu się dogadasz, głupsi się dogadywali, starczy kilka słów, reszta na migi i "szafa szpilt" ;)
    Awatar użytkownika

  • Posty:124
  • Rejestracja: 27 Wrz 2010, 16:39
  • Miejscowość: Kiel

  • Post » 05 Gru 2010, 13:15


    @whity

    Ale jesteś ostra! Coś się stało? Zdenerwowałaś się?

    Najgorsze w tym jest to, jak koledze dorosną dzieci, to nic nie będzie im mógł wytłumaczyć, chyba na żaden temat, z takim myślemiem/nastawieniem, chyba nie da rady.

    A co to jest "szafa szpilt", tego nie zmam??? ;)
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33

  • aspix ...

    Post » 05 Gru 2010, 13:17


    szafa gra
    Awatar użytkownika

  • Posty:18
  • Rejestracja: 26 Lis 2010, 17:59

  • Post » 05 Gru 2010, 13:20


    tak naturalnie, masz rację, źle przeczytałem, szafa szplit, dlatego nie kumałem! :)
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33

  • Post » 05 Gru 2010, 13:46


    @Japa: Mi się nic nie stało, nie rozumiem po prostu takiego ignoranctwa. Dla mnie to jak pytanie w podstawówce "pse pani, a mogę drugiego akapitu nie czytać, bo nudny?" Nie chcesz - nie czytaj. Proste. 8-)
    Awatar użytkownika

  • Posty:124
  • Rejestracja: 27 Wrz 2010, 16:39
  • Miejscowość: Kiel

  • Poprzednia

    Wróć do Pomoc językowa

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja