Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - zdania do spr :)
Obecny czas: 26 Kwi 2024, 17:37

zdania do spr :)

Tu rozwiążesz swoje problemy związane z językiem niemieckim.

Post » 07 Gru 2010, 10:03


Wiec chodzi o to, ze w tym nastepujacym zdaniu jest blad teoretyczny, nie jezykowy:

Komendytariusz ma prawo do kontroli firmy, np. poprzez wgląd do bilansu rocznego, który musi być mu udostępniony.
-->Der Kommanditist hat das Kontrollrecht der Firma, z.B. durch Einblick/Einsicht in die Jahresbilanz, die ihm zugänglich gemacht werden muss.

I kolega mial na mysli, ze tak to nie jest, bo komendytariusz ma tylko prawo do sprawdzenia bilansu rocznego firmy, a nie jak napisalas, ze moze tez inne rzeczy sprawdzac, bo napisalas na przyklad. Ja ososbiscie nie wiem, jak to w tym prawie o przedsiebiorstwach jest i na razie nie musze tego wiedziec, ale on niby wie i Cie i mnie poprawil. Klaro?
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33

  • Post » 07 Gru 2010, 10:53


    Heh, no ja sobie takiego zadania nie ułożyłam, pochodzi ono z ksiazki Blickpunkt Wirtschaft Bęzy.

    "Komendytariusz ma prawo do kontroli firmy, np poprzez wgląd do bilansu rocznego, który musi mu być udostepniony.Może również wyrazać swoj sprzeciw wobec niektórych decyzji kierownictwa spółki"
    Tak pisało w zadaniu. :)
    Awatar użytkownika

  • Posty:161
  • Rejestracja: 10 Lis 2010, 23:00

  • Post » 07 Gru 2010, 13:29


    Jak tak pisalo, to nie masz sie co bac.
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33

  • Post » 07 Gru 2010, 15:07


    Japanese napisał(a):Komendytariusz ma prawo do kontroli firmy, np. poprzez wgląd do bilansu rocznego, który musi być mu udostępniony.
    -->Der Kommanditist hat das Kontrollrecht der Firma, z.B. durch Einblick/Einsicht in die Jahresbilanz, die ihm zugänglich gemacht werden muss.


    Ein Kommanditist übt sein Kontrollrecht über eine Firma aus, indem er die Jahresbilanz prüfen darf, die man ihm vorlegen muss.

    Pozdrawiam
  • Posty:34
  • Rejestracja: 02 Lis 2010, 16:42

  • aspix ...

    Post » 07 Gru 2010, 19:01


    Beza oder nicht Beza.Die Fakten sind:
    Stosunki wewnętrzne spółki
    Art. 120.§ 1. Komandytariusz ma prawo żądać odpisu sprawozdania finansowego za rok obrotowy oraz przeglądać księgi i dokumenty celem sprawdzenia jego rzetelności.
    § 2. Na wniosek komandytariusza sąd rejestrowy może, z ważnych powodów, zarządzić w każdym czasie udostępnienie mu sprawozdania finansowego lub złożenie innych wyjaśnień, jak również dopuścić komandytariusza do przejrzenia ksiąg i dokumentów.
    Awatar użytkownika

  • Posty:18
  • Rejestracja: 26 Lis 2010, 17:59

  • Post » 07 Gru 2010, 23:28


    Es ist sicher praktischer, einfach einen Link zu der betreffenden und vollständigen Info hinzuzufügen und die Sache hat sich. Derjenige, der es genauer wissen will, lies es nach. Ganz simpel. Oder? Was meinst du? :)
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33

  • Poprzednia

    Wróć do Pomoc językowa

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja