Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - pomoc w przetÅ‚umaczeniu :)
Obecny czas: 27 Kwi 2024, 22:28

pomoc w przetłumaczeniu :)

Tu rozwiążesz swoje problemy związane z językiem niemieckim.

Post » 12 Sty 2011, 21:10


Opinii o książce. Wrzuciłam sobie w translator, ale średnio zrozumiałam, a że będę pisać recenzje tej książki przydałyby mi się spostrzeżenia innych. także proszę o pomoc,

Mit der „Deutschen Geschichte des 19. und 20. Jahrhunderts“ hat Golo Mann ein Standardwerk deutscher Geschichtsschreibung geschaffen. Es ist kein Geschichtswerk nach Jahreszahlen, keine Tabelle oder Übersichtskarte weist auf Kriegsopfer oder Schlachtverläufe hin.
Golo Mann legt vielmehr auf spannende Weise die komplizierten Zusammenhänge in der fast 200jährigen deutschen Geschichte offen. Ihm kommt es auf die Hintergründe an, auf den roten Faden in der komplexen Materie.

In zwölf umfangreichen Kapiteln schildert der Autor die politische Geschichte von der Französischen Revolution 1789 bis zur Entstehung der Bundesrepublik nach dem Zweiten Weltkrieg. Dabei widmet er auch den kulturellen, wirtschaftlichen und Fragestellungen einen angemessenen Raum. Durch die Analyse der historischen Wirklichkeit und durch die Beschreibung der geistesgeschichtlichen Entwicklung ist eine umfassende Darstellung nicht nur der Geschichte von Staat, Gesellschaft und Wirtschaft entstanden, sondern auch der Entwicklung von Erziehung und Kultur. Und doch ist die „Deutsche Geschichte“ wie aus einem Guss. Bindendes Element ist die lebendige Sprache, die knapp zwei Jahrhunderte deutscher Geschichte fast zu einem spannenden Roman werden lässt.
Awatar użytkownika

  • Posty:161
  • Rejestracja: 10 Lis 2010, 23:00

  • Post » 12 Sty 2011, 21:39


    Ja też posłużylem sie translatorem, zobacz co wyszło.

    W "historii niemieckiej 19 i 20 Wieku "Golo Mann stworzył standard pracy niemieckiej historii. Nie prac historycznych dat, nie tabeli lub punkty na mapie dla ofiar wojny lub bitwy sekwencji jest. Golo Mann, a ustanawia ekscytujący sposób złożonych powiązań w otwartym prawie 200 lat niemieckiej historii. Go, to zależy od tła, czerwoną nicią w skomplikowane.

    W dwunastu rozdziałach autor opisuje kompleksową historii politycznej rewolucji francuskiej w 1789 roku aż do momentu powstania Republiki Federalnej Niemiec po II wojnie światowej. On również poświęca kulturalnych, gospodarczych i kwestii odpowiedniej ilości miejsca. Poprzez analizę rzeczywistości historycznej i opis historii rozwoju intelektualnego, konto kompleksowej nie tylko historię państwa, społeczeństwa i gospodarki, pojawiły się, ale także rozwój oświaty i kultury. A jednak "niemieckiej historii" kawałek. Wiązanie elementem jest żywym językiem, że prawie dwa wieki historii Niemiec będzie niemal ekscytująca powieść.

    Chyba jest lepsze jak Twoje! Oder? Niestety nie mam dziś za dużo czasu, więc sprawdź sama. :shock:
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33


  • Wróć do Pomoc jÄ™zykowa

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 108 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja