Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - List
Obecny czas: 29 Mar 2024, 17:58

List

Tu rozwiążesz swoje problemy związane z językiem niemieckim.

Post » 21 Paź 2010, 17:23


Moja koleżanka sie rozwodzi, chciałabym Ci naisać o tym bo bardzo sie o nią martwie.
Kasia i Jacek poznali sie 4 lata temu na imprezie u wspolnych znajomych. Na początku ich małżenstwa wszystko sie układało. Byli bardzo szczęsliwa i kochajaca sie para. Gdy za kazdym razem odwiedzalli mnie, byłam pełna podziwa jak świetne są miedzy nimi relacje. Każde małżenswto by chciało być takie ich. Byli poprostu przeznaczeni dla siebie. Kto by pomyślał ze zdarzy sie taka tragedia.
Kasia i Jacek ostatnio nie mogli sie dogadac. W ich domu czesto dochodziło do kłotni, ponieważ jej partnet nie był szczery wobec niej i coś ukrywał. Okazzało sie że podczas wyjazdu z pracy w delegacje Jacek zdradził żone. Kasia postanowiła ze niechce juz z nim być poniewaz bardzo ja zranił.
Ich sytuacja rodzinna nie jest najlepsza ponieważ ucierpi na tym najbardziej ich dwójka dzieci Jola i Marcin. W trakcie trwania separacj Jacek odwiedził swoją rodzine i prosił żone aby do nieg wróciła. Kasia w dalszym ciągu nie potrafi zapomnieć o krzwydzie którą jej wyrządził.
Ja uważam że moja koleżanka powinna jeszcze to przemyśleć. Ona nadal kocha Jacka. Każdy przecież popełnia w życiu błedy i uczy sie na nich. Najbardziej chodzi tutaj o dzieci więc trzeba nie podejmować pochopnie decyzji tylko bardzo poważnie zastanowić sie co bedzie dalej.
  • Posty:3
  • Rejestracja: 21 Paź 2010, 17:21

  • Post » 21 Paź 2010, 17:31


    (~)

    Ich muss Dir was erzählen: Meine Freundin lässt sich scheiden. Das macht mir Sorgen.

    Kasia und Jacek haben sich vor vier Jahren bei einer Party unserer gemeinsamen Freunde kennen gelernt. Am Anfang lief alles super. Sie liebten sich sehr und waren glücklich. Immer wenn sie mich besucht haben, war ich von ihrer wunderbaren Beziehung beeindruckt. Jeder wollte eine solche Ehe führen. Sie waren wie für einander geschaffen. Wer hätte gedacht, dass daraus eine solche Tragödie wird.

    Seit einiger Zeit konnten sie nicht mehr miteinander. Sie stritten oft, weil Jacek nicht ehrlich war und etwas verheimlichte. Dann stellte es sich heraus: Auf einer Dienstreise hatte er seine Frau betrogen. Kasia wollte Schluss machen, denn sie war sehr verletzt.

    Jetzt ist die Tragödie da. Am meisten leiden die beiden Kinder Jola und Marcin. Sie lebten getrennt. Jacek schlug seiner Frau bei einem Besuch vor, es noch einmal zu versuchen. Doch Kasia kann die Kränkung einfach nicht vergessen.

    Ich denke, meine Freundin sollte sich das noch einmal überlegen. Sie liebt Jacek doch noch. Jeder macht mal einen Fehler und lernt daraus. Außerdem sind Männer Schweine. SCNR Hier geht es doch vor allem um die Kinder. Deshalb darf man spontanen Regungen nicht nachgeben, sondern muss genau überlegen, wie es weitergehen soll.

    [za trudny? Nie powiedziałaś, na jakim poziomie…]

    (Notabene: dziwny polski, np.: „Każde małżeństwo by chciało być takie ich.“)
    Es kommt immer auf den Kontext an.
    Awatar użytkownika

  • Posty:6921
  • Rejestracja: 12 Wrz 2010, 11:48
  • Miejscowość: FFM

  • Post » 21 Paź 2010, 18:06


    Vielen Dank!! :)
  • Posty:3
  • Rejestracja: 21 Paź 2010, 17:21


  • Wróć do Pomoc jÄ™zykowa

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja