Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - TÅ‚umaczenie zdaÅ„
Obecny czas: 18 Kwi 2024, 23:57

Tłumaczenie zdań

Tu rozwiążesz swoje problemy związane z językiem niemieckim.

Post » 03 Maj 2017, 10:50


Proszę o przetłumaczenie zdań

1. Ulubionym celem podróży polaków jest Egipt, ponieważ jest tam ciepło, znajduje się dużo zabytków oraz wiele ciekawych miejsc.
2. Na urlop chciałabym jechać na Mazury, ponieważ można tam żeglować, pływać, oraz dużo spacerować
3. Polska jest największym producentem jabłek.
Polska ma najlepszych kibiców.
Polska kuchnia jest najlepsza na świecie.
4. Na początku wybieramy cel podróży, następnie szukamy i rezerwujemy odpowiedni hotel, potem kupujemy bilety lotnicze, a na koniec pakujemy walizki i ruszamy na wycieczkę.
5. Na plac campingowy należy zabrać śpiwór, karimatę, koc, poduszkę, latarkę, nóż, widelec, łyżkę, kubek, jedzenie.
6. Nad morzem można pływać, opalać się, czytać, jeździć na¬ nartach wodnych, grać w piłkę, spacerować, jeździć na rowerze, zwiedzać.
7. W Tomaszowie warto zobaczyć Rezerwat Niebieskie Źródła oraz Skansen Rzeki Pilicy. W pobliżu znajduje się też Zalew Sulejowski oraz wiele hoteli, gdzie można wypocząć.
8. --
9. Do Niebieskich Źródeł dotrze Pani autobusem numer 14. Wysiada Pani na dziewiątym przystanku. Następnie musi Pani iść prosto, przejść przez most i jest Pani na miejscu.
10. Wychodząc z budynku skręcam w lewo, dochodzę do ulicy Nowowiejskiej i skręcam w prawo, później idę cały czas prosto aż do ronda i skręcam w prawo. Idę prosto mijając sąd. Tomax znajduje się po prawej stronie.
11. Zwiedzając Berlin zobaczyłam wiele zabytków takich jak: Brama Brandenburska, mur berliński, Wyspa Muzeów, Reichstag, oraz sony center.
12. Wstałam o siódmej, umyłam zęby oraz wzięłam prysznic. O ósmej zjadłam śniadanie i wypiłam herbatę. Następnie ubrałam się i pojechałam na zajęcia.
13. Moj weekend zaczyna się w piątek po zajęciach. Po powrocie jem obiad, odpoczywam i oglądam telewizje. Wieczorem wychodzę na spotkanie z przyjaciółmi. W sobotę robię zakupy, sprzątam dom, a czasami idę do pracy. Gdy mam wolne, umawiam się z chłopakiem. W niedziele śpię długo, jem obiad z rodziną, a później wychodzę na spacer. Wieczór najczęściej spędzam w domu.
14. Jesień - Czasami słońce a czasami deszcz..
Wiosna - Ciepło, czasem deszczowo, słońce jaśniej świeci.
Lato- Słońce mocno grzeje, czasem są burze.
Zima - pada śnieg, jest bardzo zimno. Temperatura poniżej 0 stopni.
15. Na śniadanie zazwyczaj jem jajecznicę z pomidorem, ale czasami zdarza mi się jeść płatki z mlekiem. Na obiad na pierwsze danie jem zupę, a na drugie zazwyczaj jakieś mięso z ryżem lub makaronem, a czasami ziemniaki.
16. W restauracji na zazwyczaj nie zamawiam przystawki, zaczynam od pierwszego dania, na które najczęściej zamawiam rosół, a na drugie mięso z frytkami. Mój ulubiony deser to szarlotka, a do picia zamawiam sok pomarańczowy.
  • Posty:1
  • Rejestracja: 03 Maj 2017, 10:46

  • Wróć do Pomoc jÄ™zykowa

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja