Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - TÅ‚umaczenie - fragment wywiadu
Obecny czas: 28 Kwi 2024, 00:12

TÅ‚umaczenie - fragment wywiadu

Tu rozwiążesz swoje problemy związane z językiem niemieckim.

zizu ...

Post » 09 Lip 2011, 12:57


Witam! Tłumaczę sobie tak od czasu do czasu jakieś artykuły czy wywiady związane z piłką nożną. No i tak dzisiaj sobie tłumaczę tłumaczę, ale pod koniec... to co zastałem to przerosło moje zdolności ;D Coś tam sklecę, ale nie wiem jak to ująć po polsku by miało to ręce i nogi. A zatem:

Ab 2014 hätten Sie – auf dem Papier – bessere Chancen gegen Klubs wie Arsenal oder Chelsea. Dann soll die Financial-Fairplay-Regelung greifen, Klubs dürften nur noch ausgeben, was sie eingenommen haben. Glauben Sie ernsthaft daran, dass diese Regel nicht unterwandert wird?
Financial Fairplay ist der richtige Weg. Es müssen die Klubs belohnt werden, die über eine innere Stärke verfügen – und nicht die, die gerade einen Investor haben, der vielleicht nach kurzer Zeit abspringt. Wenn ich diese Beispiele sehe: In Spanien steckt – glaube ich – die Hälfte der Liga in der Insolvenz, in anderen Ländern werden Verantwortliche mit Haftbefehl gesucht. Dass es natürlich Versuche geben wird, Financial Fairplay zu unterwandern, ist klar. Aber dann muss das eben sanktioniert werden.
źródło: http://www.ruhrnachrichten.de/sport/bvb ... 35,1341660

Co ma znaczyć to słowo 'unterwandern'? W słowniku ponsa wynajduje mi to jako 'infiltrować' co ja kompletnie nie wiem co to znaczy. Szczególnie interesuje mnie fragment od "Wenn ich diese Beispiele sehen..." Wcześniej to wydaje mi się wszystko jasne (z wyjątkiem tego unterwandern).

ProszÄ™ o jakÄ…Å› pomoc.
/na tym drugim forum nie piszę, bo szkoda mi tam czasu na użeranie się z 'expertami' a właściwie to z jednym..
Pozdrawiam.
  • Posty:10
  • Rejestracja: 14 Sty 2011, 17:08
  • Miejscowość: woj. mazowieckie

  • Post » 10 Lip 2011, 07:37


    Słowo "unterwandern" w tym przypadku znaczy "umgehen", "nicht einhalten", "nicht befolgen"(obejść regulamin).
    ich habe keine Signatur
  • Posty:294
  • Rejestracja: 27 Wrz 2010, 23:31


  • Wróć do Pomoc jÄ™zykowa

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 95 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja