Obecny czas: 23 Lip 2018, 01:04

Jak nauczyć się języka

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 25 Maj 2017, 14:08

Ja też mam ogromne trudności z nauką samodzielną. To, że ktoś mnie pilnuje jest dla mnie skuteczną motywacją. Poza tym zmusza mnie to też do komunikacji w innym języku, bo to samodzielnie też trudno wyćwiczyć. Samodzielnie ćwiczyłem tylko czytanie i pisanie, ale też trudno mi było się zebrać, bo zawsze były jakieś inne ważniejsze rzeczy do zrobienia.

• agat08 ...

Post » 21 Cze 2017, 09:46

Taka samodzielna nauka wymaga dużo samodyscypliny. Ale co w życiu jej nie wymaga? ;) To dobra opcja dla osób, które pracują w nieregularnych godzinach. Mam ten sam problem i zastanawiam się nad nauką języka online. Taki kurs mogłabym zrobić kiedy mi pasuje. Jeśli ktoś się spotkał z taka metoda nauki języka, niech napisze, proszę :)

• Post » 03 Lip 2017, 16:34

Halloechen,

witam wszystkich na forum. Od ponad roku ucze sie w zasadzie calkowicie samodzielnie jezyka niemieckiego. Z jednej strony oszczedzilem kase na kursy, ale z drugiej poniewaz mam kompulsywna obsesje kupowania ksiazek (sciagania pdfow takze) to wydalem na ksiazki :)

Zadawajcie pytania jesli laska :) Mnie z pewnoscia mozna by jako okaz w cyrku pokazywac, jednak nauka jezyka samodzielna i to takiego jak niemiecki jest mozliwa :)

• Post » 20 Lip 2017, 08:07

zacząłem się uczyć niemieckiego samodzielnie. a potem znalazłem nauczyciela: https://buki.org.pl/korepetycje/jezyk-niemiecki/
    W końcu zrozumiał, że można uczyć się i tak, i tak. ale z opiekunem nauka idzie o wiele szybciej
    Awatar użytkownika

• Post » 06 Paź 2017, 11:45

Języka dopiero zaczęłam się uczyć, kiedy zapisałam się na kurs niemieckiego w Łodzi do tej szkoły: https://www.berlitz.pl/szkola-jezykowa-lodz Z efektów jestem bardzo zadowolona, coraz swobodniej się wypowiadam i mówię płynnie. Zajęcia prowadzone są w miłej atmosferze, a nauczyciele bardzo pomocni. Jeśli ktoś z Was chce się nauczyć języka niemieckiego lub innego to bardzo polecam tę szkołę.

• Tomato ...

Post » 17 Paź 2017, 16:13

Uczę się języka w domu. przy komputerze. mam swojego lektora pana Zalewskiego i bardzo się to dobrze sprawdza w moim przypadku. polecam!

• Post » 07 Lis 2017, 01:19

Ja uczę się codziennie słówek poprzez aplikację na telefon. 5 słówek skutecznie wbitych do głowy dziennie, to 150 w miesiącu i 1800 rocznie. Oczywiście część wyleci z głowy i nikt nie ma na tyle żelaznej woli żeby dzień w dzień tłuc słówka. Gdy jadę autobusem lub mam chwilę przerwy, to zaglądam i zawsze coś do głowy wpadnie. Gramatyki jednak uczę się 2 razy w tygodniu po 1,5h w dużym skupieniu, nauka słówek to dodatek.

• Regest ...

Post » 08 Lis 2017, 12:14

Dla mnie nauka w domu przez skypa jest metodą bardzo wygodną. Mam dobrego lektora, który potrafi odpowiednio zmotywować.Jest cierpliwy i konkretny.

• Post » 24 Lis 2017, 10:41

agat08 napisał(a):Taka samodzielna nauka wymaga dużo samodyscypliny. Ale co w życiu jej nie wymaga? ;) To dobra opcja dla osób, które pracują w nieregularnych godzinach. Mam ten sam problem i zastanawiam się nad nauką języka online. Taki kurs mogłabym zrobić kiedy mi pasuje. Jeśli ktoś się spotkał z taka metoda nauki języka, niech napisze, proszę :)

Hej, a nie myślaś o czytaniu bloga i uczeniu się? Ja coś takiego proponuje właśnie. To dość fajny sposób, bo generalnie fajnie jest zagladac do kogoś na blog i zobaczyć co tu też dzisiaj nowego poczytam, poznam itd. Zapraszam Cie do mnie

• Post » 28 Gru 2017, 20:48

Zwei wichtige Wörter kenne ich auch: Eigenwerbung stinkt.
    Die deutsche Rechtschreibung ist Freeware. Das heißt, man darf sie kostenlos und ohne Einschränkungen verwenden. Sie ist aber nicht Open Source. Das heißt, man darf sie nicht verändern oder in veränderter Form veröffentlichen.
    Awatar użytkownika

• Miejscowość: FFM

• PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka języka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość