Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - efektywna nauka jÄ™zyka obcego
Obecny czas: 16 Kwi 2024, 23:27

efektywna nauka języka obcego

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 21 Mar 2012, 14:19


Hej ;)Słyszeliście o tym systemie ?-> http://www.sita.pl
Czy ktoś może uczył się podobną metodą ?Znacie inne efektywne sposoby na naukę języka obcego nie tylko przez zakuwanie ?:>
  • Posty:115
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 18:04

  • Post » 22 Mar 2012, 19:49


    Byłem kiedyś na targach, gdzie prezentowano ten sposób nauki. Niestety nie przypadł mi on szczególnie do gustu. Ja lubię oglądać różne filmy po niemiecku - w trakcie oglądania filmu wypisuje sobie słówka, których nie znam. Często korzystam z tej strony: Die ZDF-Mediathek — das Videoportal des ZDF im Internet. Warto również słuchać dużo niemieckiej muzyki - praca z tekstami piosenek też przynosi niezłe efekty.
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Kosiec ...

    Post » 07 Maj 2012, 13:50


    Szczerze powiedziawszy, to uważam że, najlepszą formą nauki języka obcego są kursy językowe za granicą. Rok temu odbyłem kurs językowy w Monachium. Mieszkałem 3 tyg. u rodziny goszczącej, po tych 3 tyg. nauczyłęm się więcej niż przez rok spędzony w kraju na tradycyjnym kursie językowym. Szkoła z którą byłem na wyjeździe nazywa się EF educataion http://www.ef.pl/ils/destinations/germany/munich/ Jeżeli macię możliwość wyjazdu na tegon typu kurs to polecam. Naprawdę warto zainwestować w siebie:)
  • Posty:1
  • Rejestracja: 07 Maj 2012, 13:25

  • kasiek ...

    Post » 09 Maj 2012, 12:53


    Warto też chyba dużo czytać w danym języku - analizować struktury gramatyczne, zastanawiać się, dlaczego coś napisano tak, a nie inaczej, starać się zrozumieć niektóre zdania na zasadzie kontekstu. Już lektura kilku wątków na waszym forum poruszyła moje szare komórki - czuję, że jest szansa, że przypomnę sobie niedługo, jak to jest mówić po niemiecku :) Chociaż nie jest to dobra metoda dla totalnego nowicjusza - jakieś pojęcie o gramatyce niemieckiej mieć trzeba :)
  • Posty:2
  • Rejestracja: 09 Maj 2012, 12:25

  • Post » 09 Maj 2012, 14:35


    Ich sehe, dass Kasieńka sehr motiviert an die Sache herangeht.
    Abgesehen davon, teile ich deine Meinung und kann mich unter 90% dessen, was du hier geschrieben hast, problemlos unterschreiben. Willkommen!
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33

  • Post » 29 Maj 2012, 21:04


    Ja aktualnie korzystam z trenera w słowniku http://www.ondict.pl. Można zapisywać w nim wybrane słówka w różnych listach i uczyć się ich przy pomocy różnych aplikacji. Bardzo fajnie uczy się słówek do kartkówek i jest to o wiele przyjemniejsze niż standardowe zakuwanie biorąc pod uwagę, że niestety z trudem podchodzę do nauki... A ten sposób jak narazie bardzo mi odpowiada.
  • Posty:2
  • Rejestracja: 29 Maj 2012, 20:51

  • Post » 29 Maj 2012, 21:10


    Dziękujemy Panu administratorowi za reklamę ;)
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 29 Maj 2012, 21:13


    Japanese napisał(a):Ich sehe, dass Kasieńka sehr motiviert an die Sache herangeht.

    Übrigens gibt es hier noch eine Person, die sehr engagiert ist. Der Start war etwas unglücklich. Macht nix, ich begrüße jetzt

    verschleiern, Herzlich Willkommen!
    Es kommt immer auf den Kontext an.
    Awatar użytkownika

  • Posty:6925
  • Rejestracja: 12 Wrz 2010, 11:48
  • Miejscowość: FFM

  • Post » 31 Maj 2012, 18:54


    Danke mokotow!
  • Posty:1859
  • Rejestracja: 30 Kwi 2012, 18:05

  • Post » 01 Paź 2012, 17:57


    W każdej nauce najważniejsze jest określenie celu i tego jak/kiedy go osiągniemy 8-)
    Kilka ważnych rad:
    :arrow: Trzeba próbować nauki różnymi metodami i technikami
    :arrow: Jak najwięcej słuchać/czytać w tym języku
    :arrow: Odwiedzić Niemcy (turystycznie)
    :arrow: Zacząć naukę jak najwcześniej to możliwe
    :arrow: NIe robić przerw lecz ciągle być w kontakcie z językiem
    :arrow: Uczyć się nie tylko na kursach lecz również przez zabawę itd formy

    Nauka powinna być jeśli to możliwe wzpocniona wyjazdem do Niemiec/Austrii czyli tam gdzie jest to języj urzędowy i oczywiście starać się nie mieć kontaktu z j. polskim/polakami w tym okresie!

    Jedną z metod nauki mogą być kursy w Niemczech ze Sprachcaffe. Jeśli taka forma łącząca naukę i wypoczynek Ciebie interesuje wejdź tutaj. Oczywiście nikt nie gwarantuje, że taki wyjazd Nas nauczy! Jest to etap nauki tak jak kurs w szkole czy np. SITA. Przewaga jest taka, że język otacza Nas 24/h więc nauka języka jest chłonięta spontanicznie wszystkimi zmysłami a nie na przymus! :D
    Awatar użytkownika

  • Posty:3
  • Rejestracja: 01 Paź 2012, 17:29
  • Miejscowość: WrocÅ‚aw

  • NastÄ™pna

    Wróć do Nauka języka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja