Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Gdzie, jak i ile czasu uczyliÅ›cie sie j.niemieckiego?
Obecny czas: 28 Mar 2024, 21:22

Gdzie, jak i ile czasu uczyliście sie j.niemieckiego?

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 21 Lis 2010, 23:11


A czy wiecie może czy istnieją po niemiecku tak jak w angielskim tak zwane Readers'y - ksiazki ktore sa napisane na roznych poziomach, dostosowane do czytelnikow i ich poziomu jezykowego?


p.s. Hania może bedzie miala szanse sie zreflektować i coś z tą polną drogą zrobic :P
  • Posty:20
  • Rejestracja: 19 Lis 2010, 16:01

  • Post » 21 Lis 2010, 23:36


    ewuchatka napisał(a):A czy wiecie może czy istnieją po niemiecku tak jak w angielskim tak zwane Readers'y - ksiazki ktore sa napisane na roznych poziomach, dostosowane do czytelnikow i ich poziomu jezykowego?


    Tak, choćby wspomniana przeze mnie seria "Verbessere dein Deutsch" zawiera książki od poziomu A1 do C2.
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Asgard ...

    Post » 21 Lis 2010, 23:39


    Bardzo dużo jest takich. Pokop na uztranslations (najlepiej poświęć z godzinkę lub dwie na ręczne przekopanie kategorii "German" - jest 150 podstron po 8 wpisów na każdej). W księgarniach także się widuje (Hueber i Langenscheidt przodują w wydawaniu takich rzeczy - często wraz z nagraniami).

    A to, co Bartek proponuję, to możesz w ślepo brać. Jest super.
    ... The Eternal Validity of the Soul ...
    Awatar użytkownika

  • Posty:668
  • Rejestracja: 08 Paź 2010, 22:10

  • Post » 22 Lis 2010, 11:35


    To może i ja króciutko. U mnie zaczęło się od tego, że moja ledwo 10 lat starsza ciocia, którą kocham jak siostrę, wyjechała do Niemiec za miłością. Jedne odwiedziny jeszcze w podstawówce zdecydowały o tym, że w liceum wybrałam niemiecki. Niestety, dla nauki języka był to czas stracony, bo przez 4 lata nie przerobiliśmy nawet jednego podręcznika (Themen neu 1), a czas mijał nam o słuchaniu o austriackich przygodach nauczyciela. Taak.

    Po maturze "ciocia" wpadła na dziki pomysł żebym studiowała w Niemczech, najpierw mieszkając u niej. No i tak się zaczęło. W wakacje trochę poćwiczyłam gramatykę i jakimś cudem zaklasyfikowali mnie na poziom Mittelstufe2, chociaż z żywego języka nie rozumiałam nic. Kolejny rok dał mi w niemieckim chyba najwięcej, bo chodziłam na dość intensywny kurs, miałam niemiecki na co dzień i ... jakieś pół roku później odważyłam się mówić <boidudek>

    Rok później zaczęłam studia, przestałam świadomie się uczyć i język rozwijał mi się tylko dzięki kontaktom na uczelni, materiałom naukowym i mediom. Od prawie 4 lat jestem w związku z Niemcem, co też pomogło przy swobodnym używaniu języka. W 2007 bardzo dobrze zdałam C2 "z marszu". Marzą mi się kursy na KDS/GDS, żeby znowu mieć trochę kontaktu z ludźmi spoza branży i odświeżyć/poszerzyć język, ale ciągle brakuje czasu...
    Awatar użytkownika

  • Posty:124
  • Rejestracja: 27 Wrz 2010, 16:39
  • Miejscowość: Kiel

  • Poprzednia

    Wróć do Nauka języka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja