Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Choroby po niemiecku
Obecny czas: 13 Maj 2024, 00:05

Choroby po niemiecku

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 09 Lis 2012, 16:29


Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 16 Lis 2012, 17:47


    Przydatne zestawienie, dzięki.

    A masz może linka, gdzie byłyby jakieś bardziej specjalistyczne wyrażenia?

    Moja mama pisze prace naukowe po niemiecku czasem, to bym jej podrzuciła :)
    "Każdy język ma swój specyficzny rodzaj milczenia".
    domena pl
  • Posty:2
  • Rejestracja: 16 Lis 2012, 17:44

  • Post » 16 Lis 2012, 23:02

    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 17 Lis 2012, 22:48


    a w jakim kierunku, Catalina?
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33

  • Asgard ...

    Post » 18 Lis 2012, 13:45


    Bardziej specjalistyczne prostsze do uzyskania niż Catalina myśli:

    1. Wikipedia → znaleźć po polsku, a potem przełączyć się na Wikipedię DE

    2. Medyczny słownik 706 stron → do znalezienia praktycznie wszędzie na różnych stronach (bardzo dobre opracowanie udostępnione bezpłatnie)

    3. Sprechstunde auf Deutsch → wydane we współpracy DE/HU, powinno się walać w sieci, udostępnione bezpłatnie (bo dotowane przez fundację Boscha bodajże)

    4. Medycyna - język niemiecki - ćwiczenia i słownictwo specjalistyczne, wydał Hueber chyba, kupne i nie tylko

    5. Deutsch für Mediziner → stare wydanie z lat 70 ubiegłego stulecia (z kasetami/winylami) + nowa kompletnie zmieniona edycja z płytą CD pod tym samym tytułem (autor: Marceli Szafrański); nadal kupne i nie tylko

    6. https://yadi.sk/d/Jo0Ro9dFbngpm → tu powinien być dział medyczny, słownik bezpłatny i bardzo nasz, a zwłaszcza Mokotowa, który to cierpliwie poprawiał

    ... plus dziesiątki, jeśli nie setki, innych opracowań, słowników, poradników, podręczników, list słówek, ćwiczeń, zestawień w układzie PL/DE oraz niepolski/DE, dostępne w różnych miejscach sieci, np. kiedy wpiszesz googlowi magiczne trzy literki "uzt" chociażby i pokopiesz cierpliwie.
    ... The Eternal Validity of the Soul ...
    Awatar użytkownika

  • Posty:668
  • Rejestracja: 08 Paź 2010, 22:10

  • Post » 18 Lis 2012, 17:25


    Asgard napisał(a):6. https://yadi.sk/d/Jo0Ro9dFbngpm → tu powinien być dział medyczny, słownik bezpłatny i bardzo nasz, a zwłaszcza Mokotowa, który to cierpliwie poprawiał


    A tu wersja online:

    :arrow: http://www.germanin.pl/slownik_tematyczny_asgard.html
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 18 Lis 2012, 18:34


    Glaciesus napisał(a):Niestety - takowego linka nie posiadam

    ;-)
    Es kommt immer auf den Kontext an.
    Awatar użytkownika

  • Posty:6925
  • Rejestracja: 12 Wrz 2010, 11:48
  • Miejscowość: FFM

  • Post » 18 Lis 2012, 18:45

    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Asgard ...

    Post » 18 Lis 2012, 19:52


    Glaciesus napisał(a):
    Asgard napisał(a):6. https://yadi.sk/d/Jo0Ro9dFbngpm → tu powinien być dział medyczny, słownik bezpłatny i bardzo nasz, a zwłaszcza Mokotowa, który to cierpliwie poprawiał


    A tu wersja online:

    :arrow: http://www.germanin.pl/slownik_tematyczny_asgard.html


    O, jak miło i fajnie. Kiedyś już to zauważyłem na germanin.pl, ale se jakoś zapomniałem. Qrdę. Większość (?) ludzi zagląda chyba tylko na forum, podczas gdy Bartek pilnie pracuje nad głównym serwisem i sukcesywnie go poszerza. Może dałoby się dołożyć jakąś rotacyjnie pojawiającą informację o nowościach/zasobach na stronie głównej forum, np. pod panelem z prawej strony "Nawigacja" jest trochę miejsca. Najlepiej, żeby to było coś lekkie, proste, schludne, co nie zamula / zasyfia / zarzyguje forum wodotryskami (delikatna niewielka informacja), np. na bazie PHP (są na bank takie mody do PHPBB3).
    ... The Eternal Validity of the Soul ...
    Awatar użytkownika

  • Posty:668
  • Rejestracja: 08 Paź 2010, 22:10

  • Post » 18 Lis 2012, 22:21


    Asgard napisał(a):Większość (?) ludzi zagląda chyba tylko na forum, podczas gdy Bartek pilnie pracuje nad głównym serwisem i sukcesywnie go poszerza.


    Niestety jest zupełnie inaczej — pod względem ekonomicznym/ruchowym forum jest nieopłacalne. I dla mnie problemem jest reklamowanie forum, a nie strony. Strona ma codziennie około 1 500 unikalnych użytkowników / 2 300 wyświetleń i finansowo zaczyna się podnosić w górę (choć jeszcze z pewnością nie jest to interes, który się opłaca). Z resztą nie robię tego dla kasy, tylko przede wszystkim dla własnego "ja" — prowadzenie strony to motywacja dla mnie do ciągłego obcowania z niemieckim. Największe wyzwanie obecnie to uporządkowanie treści — nadal nie mam zielonego pojęcia, jak to zrobić... :(
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • NastÄ™pna

    Wróć do Nauka języka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja