Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Wielka gramatyka jezyka niemieckiego
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 16:03

Wielka gramatyka jezyka niemieckiego

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

danka ...

Post » 28 Gru 2012, 15:21


Świetna! Uczyłam się gramatyki jakieś 20 lat temu i trochę już zasady wyparowały, ale ta książka bardzo dobrze mi je przypomniała. Teraz uczy się z niej moja córka i też jest bardzo zadowolona. Polecam serdecznie. Najlepsza książka do nauki gramatyki na jaką się natknęłam.
  • Posty:2
  • Rejestracja: 28 Gru 2012, 14:58

  • Asgard ...

    Post » 28 Gru 2012, 21:50


    Naprawdę? Nie gadaj! Na stronie wydawcy jest dokładnie ta sama opinia (kropka w kropkę i przecinek w przecinek). Przypadek?

    Książka jest wtedy dobra, jeśli komuś się aż tak spodoba, że ją zeskanuje/pofotkuje, a potem na takiego jednego sympatycznego gryzonia wrzuci, żeby podzielić się z ludzkością. I wtedy faktycznie można się zapoznać i ewentualnie nawet kupić, bo dobrą książkę warto mieć na papierze.

    Jedyną stosunkowo nową książką naprawdę w 100% wartą kupienia jest niemieckojęzyczna Ponsa "Große Grammatik Deutsch" (że o polskojęzycznym Staszku Bęzie nie wspomnę, bo to już niezniszczalny klasyk wart każdej złotówki, którą kosztuje). I w moim przypadku możecie być pewni, że nie kryptoreklamuję podstępnym zmyślonym wpisem (bo uczciwiej byłoby napisać wprost, żeśmy wydali, sprzedajemy, polecamy i chcemy se zarobić dutki), tylko piszę z autopsji na bazie wieloletniego uczenia się i nauczania innych.
    ... The Eternal Validity of the Soul ...
    Awatar użytkownika

  • Posty:668
  • Rejestracja: 08 Paź 2010, 22:10

  • Post » 28 Gru 2012, 22:23


    Asgard napisał(a):bo uczciwiej byłoby napisać wprost, żeśmy wydali, sprzedajemy, polecamy i chcemy se zarobić dutki


    I fajnie byłoby mnie poinformować o tym, skoro współpracujemy ze sobą jako strona i wydawnictwo.

    A odnośnie gramatyki, to ja bardzo lubię pracować z Alles Klar Grammatik z gimnazjalistami lub początkującymi. Słówka są banalne w ćwiczeniach, a materiał zawsze przystępnie wytłumaczony. To taki kontrast dla polskich uczniów względem Stasia! ;)
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 24 Mar 2013, 19:28


    Książka jest ok, ale za mało ćwiczeń. Zależy jak kto lubi - mi się nie podoba, że w ćwiczeniach pod zdaniem niemieckim jest tłumaczenie na polski. Powoduje, to że nie myśli się po niemiecku po drugie jak poszukam w słowniku szybciej zapamiętam. Takie tłumaczenie mogłoby być gdzieś na końcu.
  • Posty:54
  • Rejestracja: 24 Mar 2013, 19:27

  • Post » 24 Mar 2013, 20:16


    w pelni masz racje, Markus, tlumaczenie moze tylko sluzyc do tego, by sie potem samemu sprawdzic, bo nikt nie stara sie myslec po nimiecku, jezeli juz mamy tlumaczenia na polski, a to juz jest bledem, chyba ze ten ktos jedzie jeszcze na podstawach; "na szczescie" nie znam ksiazki, a co do cwiczen, nigdy ich nie jest za duzo, ale za malo nie powinno ich byc.
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33

  • Post » 02 Maj 2015, 09:06


    Asgard napisał(a):Naprawdę? Nie gadaj! Na stronie wydawcy jest dokładnie ta sama opinia (kropka w kropkę i przecinek w przecinek). Przypadek?

    Książka jest wtedy dobra, jeśli komuś się aż tak spodoba, że ją zeskanuje/pofotkuje, a potem na takiego jednego sympatycznego gryzonia wrzuci, żeby podzielić się z ludzkością. I wtedy faktycznie można się zapoznać i ewentualnie nawet kupić, bo dobrą książkę warto mieć na papierze.

    Jedyną stosunkowo nową książką naprawdę w 100% wartą kupienia jest niemieckojęzyczna Ponsa "Große Grammatik Deutsch" (że o polskojęzycznym Staszku Bęzie nie wspomnę, bo to już niezniszczalny klasyk wart każdej złotówki, którą kosztuje). I w moim przypadku możecie być pewni, że nie kryptoreklamuję podstępnym zmyślonym wpisem (bo uczciwiej byłoby napisać wprost, żeśmy wydali, sprzedajemy, polecamy i chcemy se zarobić dutki), tylko piszę z autopsji na bazie wieloletniego uczenia się i nauczania innych.


    Odświeżę na chwilę temat. Poszukując opinii w internecie na temat Wielkiej Gramatyki Jezyka Niemieckiego Edgara natknąłem się na stronie http://www.bookcity.pl/wielka-gramatyka ... /pid/34035 na identyczną opinię, którą skomentował Asgard. Ktoś rzeczywiście wklejał tą samą opinię na różnych stronach.
  • Posty:9
  • Rejestracja: 17 Paź 2013, 10:17


  • Wróć do Nauka jÄ™zyka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja