Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - passiv
Obecny czas: 13 Maj 2024, 13:52

passiv

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 27 Mar 2013, 22:17


Witam,

Czy ma ktos jakis pomysl, jak wykorzystac strone bierna w mowie? Jakie najczesciej padaja pytania, na ktore od razu odpowiadamy w stronie biernej?

np. Was wird in der Personalabtelung gemacht?
Was wird in der Firma Sony produziert?
Was wurde gestern von dir in der Arbeit gemacht?
  • Posty:198
  • Rejestracja: 27 Lis 2010, 19:15

  • Post » 27 Mar 2013, 22:39


    Was wurde gestern von dir in der Arbeit gemacht?


    der Satz ist zwar grammatikalisch richtig, aber sonst kake.

    Twoje pytanie jest bardzo ogolne, mozna przeciez stawiac pytania na rozne tematy, wiec nie wiadomo, gdzie i z czym zaczac?

    W-Fragen napisalas, wiec pytania, ktore zaczynaja sie na W... i oczywiscie otwarte pytania trzeba stawiac, zeby ktos nie odpowiedzial z ja albo nein, gut albo schlecht, itd.

    n.p. Wie war es gestern in der Arbeit? Gut.

    Wiec nie wiem, jak Ci tutaj pomoc, byloby latwiej, jabys jeszcze ograniczyla pole do odpowiedzi.

    Was wird in deiner Heimat mit den Abfällen gemacht?
    Die werden einfach in der Nacht in den Wald gebracht.

    Was wird in deiner Schule für Fremdsprache unterrichtet?
    Bei mir wird seit der 5-ten Klasse Deutsch unterrichtet.

    Wiec normalnie na pytanie w formie pasywu, dostaniesz opdowiedz w pasywie, chyba ze chcesz konkretnie cos wiecej wiedziec.

    Wann werden die Hausaufgaben normalerweise bei dir zu Hause gemacht?
    Also, ich machte die Hausaufgaben am Abend, dann gehe ich gleich ins Bett.
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33

  • Post » 29 Mar 2013, 07:14


    Chodzi o to, że mam osobę która nie chce żadnych ćwiczeń pisemnych na passiv, tylko chce to wykorzystać w mowie. Za bardzo nie mam na to pomysłu.
  • Posty:198
  • Rejestracja: 27 Lis 2010, 19:15

  • Post » 29 Mar 2013, 09:57


    guniaa82 napisał(a):Chodzi o to, że mam osobę która nie chce żadnych ćwiczeń pisemnych na passiv, tylko chce to wykorzystać w mowie. Za bardzo nie mam na to pomysłu.


    gunia, to masz problem, bo nie prowadzisz ucznia tylko on prowadzi Cie, na dluzsza mete to nie funktionuje, jezeli chcesz osiagnac jakis sukces

    mysle, ze lepiej jakbys tej osobie wyjasnila, bez nauki i robienia cwiczen pisemnych nie nauczy sie niemca. Nie ma skrotow, to jest tak samo, jakbym chcialy sie uczyc wyzszej matematyki bez nauki podstaw czy robienia cwiczen pisemnych, jest pewien punkt, od ktorego trzeba sie uczyc na przykladach pisemych, chyba ze ten ktos ma juz robota, ktory jej mowi przyklady czy zadaje pytania ;)
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33


  • Wróć do Nauka jÄ™zyka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja