Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - PoszukujÄ™ książki dedykowanej dla mnie
Obecny czas: 28 Kwi 2024, 01:57

Poszukuję książki dedykowanej dla mnie

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 10 Maj 2013, 10:51


Witam forumowiczów. Założyłem tutaj konto bo czuję, że często będę do was zaglądał.

Poszukuję książki. Idealnie stworzonej dla mnie. Mój poziom języka niemieckiego jest marny (tak naprawdę dopiero zaczynam), ale pragnę się go nauczyć. Powodów jest kilka. Po pierwsze niemiecki brzmi cudnie. Uwielbiam słuchać niemieckiej muzyki, słuchać niemieckich wiadomości (mimo tego, że nic nie rozumiem) i oglądać niemiecką telewizję. Po drugie wyznaczyłem sobie cel, aby w przyszłości władać czterema językami (ojczysty, angielski, niemiecki i prawdopodobnie rosyjski). Po trzecie chcę wyemigrować do Niemczech i tam ułożyć sobie życie z ukochaną osobą. Powodów oczywiście jest dużo więcej, ale to są te trzy główne.

Uczę się korzystając z kursu Assimil (który bardzo przypadł mi do gustu), codziennie zaliczam przygodę z Anki (kto nie zna - polecam), słucham radia, oglądam telewizję. Jednak czuję, że wciąż mi mało. Chciałbym zatem was prosić o pomoc. Głównie chodzi o książkę. Coś na wzór repetytorium, czyli gruba, najlepiej w formacie a4 księga, podzielona na działy (człowiek, nauka i technika, dom itp.). Zaraz powiecie, że mogę kupić repetytorium maturalne. Nie sądzę, abym poradził sobie z tym. Oczywiście, mógłbym robić jeden dział przez miesiąc i tłumaczyć sobie wszystko, ale podświadomie uważam to za stratę czasu. Wolę opanować język na poziome a2, aby przepaść pomiędzy moimi umiejętnościami a repetytorium maturalnym (które jest na poziomie b1 w podstawie) była mniejsza. Osobiście pracowałem na podręcznikach Alles Klar. To była katorga. Po pierwszym dziale wyrzuciłem książkę do śmieci bo uznałem, że nie jest absolutnie nic warta. Chciałbym również, aby książka poruszała zarówno leksykę jak i gramatykę. Ucząc się gramatyki z internetu brakuje mi jednego - zadań. Bez zadań (które są najlepszą metodą nauki) to jest bez sensu.

Jako wzór tego, czego szukam mogę podać chociażby repetytorium do rozszerzonego angielskiego od Express Publishing. Szukam czegoś w ten deseń, ale na moim poziomie.

Oczywiście chętnie wysłucham ogólnych wskazówek z czego jeszcze mógłbym korzystać, aby budować swoje umiejętności językowe.


Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :).
  • Posty:1
  • Rejestracja: 10 Maj 2013, 08:55

  • Wróć do Nauka jÄ™zyka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja