Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Jak nauczyć siÄ™ jÄ™zyka
Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:53

Jak nauczyć się języka

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 30 Gru 2016, 14:11


Tłumaczenie ma sens, żeby być zmotywowanym i sumiennym można tłumaczyć tekstu, które nas interesują. Ja tak robię podczas nauki angielskiego. W języku angielskim można znaleźć więcej specjalistycznych artykułów i publikacji niż w polskim, także nie tylko się uczę angielskiego, ale również dowiaduję się rzeczy, których w naszym ojczystym języku prawdopodobnie bym nie znalazł. Tak samo można to odnieść do języka niemieckiego.
  • Posty:5
  • Rejestracja: 30 Gru 2016, 13:20

  • Post » 01 Sty 2017, 21:12


    Cześć wszystkim!
    Mam pytanie do osób, które korzystały z książek wydawnictwa Edgard - "Multipakiet" i "Niemiecki krok po kroku". Która z tych książek jest według Was lepsza? Po kilku latach, w których nie uczyłam się niemieckiego, postanowiłam do niego wrócić, na razie oglądam różne kursy internetowe na YT, ale potrzebuję książki z dodatkowymi wyjaśnieniami i tłumaczeniem. Nie pamiętam kompletnie nic, więc można powiedzieć, że zaczynam od zera. Będę wdzięczna za odp :)
  • Posty:1
  • Rejestracja: 01 Sty 2017, 21:04

  • Post » 12 Sty 2017, 18:51


    zastanawiałem się nad nauka niemieckiego i znajomy polecił mi metodę SITA. On uczył się tą metodą , kiedy wyjechał do pracy do Niemiec i stwierdził,że metoda świetnie się sprawdziła ponieważ pozwoliła mu poznać słowa, zwroty co ułatwiło mu porozumiewanie się w codziennych sytuacjach.
  • Posty:1
  • Rejestracja: 12 Sty 2017, 18:48

  • Post » 29 Sty 2017, 20:07


    Polecam stronÄ™ do nauki pod kÄ…tem pracy: http://niemieckidopracy.pl/
  • Posty:1
  • Rejestracja: 29 Sty 2017, 20:05

  • Asama ...

    Post » 16 Lut 2017, 12:30


    najlepiej będzie wziąć udział w szkleniu, polecam ci iść na kurs języka angielskiego warszawa. najszybciej się nauczysz jeżyka w ten sposób.
  • Posty:1
  • Rejestracja: 16 Lut 2017, 12:29

  • Fagiv ...

    Post » 17 Lut 2017, 10:42


    wg mnie uczenie się nie ma sensu skoro na rynku jest wielu tłumaczy, mam swoje biuro tłumaczeń, które się zajmuje sprawami językowymi. wystarczająca opcja :)
  • Posty:1
  • Rejestracja: 17 Lut 2017, 10:41

  • Post » 28 Lut 2017, 11:53


    Szczerze? Nie wyobrażam sobie, nauczyć się języka samemu. Nie znalazłbym w sobie tyle motywacji. Szczególnie do języka niemieckiego. Dlatego postanowiłem zapisać się na kurs językowy w uSpeak http://www.uspeak.pl/ w Gliwicach. Zapisałem się do grupy dla początkujących, bo nie znałem podstaw. Grupka była mała, każdy zaczynał z tego samego poziomu, więc presja nie była odczuwalna. Lektor też był dla nas wyrozumiały, nie przechodził do następnego zagadnieniu, gdy ktoś czegoś nie umiał. Bardzo podobał mi się system tych zajęć. Muszę powiedzieć, że dzięki tym lekcjom i oczywiście dzięki własnej pracy, teraz umiem bardziej niemiecki niż angielski.
    Ostatnio edytowany przez January, 02 Sie 2017, 09:10, edytowano w sumie 1 raz
  • Posty:2
  • Rejestracja: 09 Lis 2015, 12:38

  • Post » 28 Lut 2017, 22:49


    Wydaje mi się, że języka ciężko się uczyć samemu, dla mnie zwłaszcza niemieckiego, nie wiem czy jakbym miał wejść do http://www.annamazurek.com z dziewczyną i zamówić dla niej makijaż to czy po 5 latach studiów w polsce podołałbym.
  • Posty:3
  • Rejestracja: 27 Lut 2017, 23:01

  • dreto ...

    Post » 16 Maj 2017, 21:20


    nie ma nic lepszego niż pobyt za granicą, bo w końcu przełamuje się tę barierę językową :P
  • Posty:1
  • Rejestracja: 16 Maj 2017, 19:06

  • Post » 25 Maj 2017, 14:01


    ja tak miałam z ang, ze niby się uczyłam ale nie umiałam sie przełamać zeby rozmawiac z kims po ang, z niemieckim jakos latwiej idzie
  • Posty:2
  • Rejestracja: 25 Maj 2017, 13:52

  • PoprzedniaNastÄ™pna

    Wróć do Nauka języka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja