Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:25

Jak nauczyć się języka

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 25 Maj 2017, 15:08


Ja też mam ogromne trudności z nauką samodzielną. To, że ktoś mnie pilnuje jest dla mnie skuteczną motywacją. Poza tym zmusza mnie to też do komunikacji w innym języku, bo to samodzielnie też trudno wyćwiczyć. Samodzielnie ćwiczyłem tylko czytanie i pisanie, ale też trudno mi było się zebrać, bo zawsze były jakieś inne ważniejsze rzeczy do zrobienia.
  • Posty:7
  • Rejestracja: 25 Maj 2017, 10:04

  • agat08 ...

    Post » 21 Cze 2017, 10:46


    Taka samodzielna nauka wymaga dużo samodyscypliny. Ale co w życiu jej nie wymaga? ;) To dobra opcja dla osób, które pracują w nieregularnych godzinach. Mam ten sam problem i zastanawiam się nad nauką języka online. Taki kurs mogłabym zrobić kiedy mi pasuje. Jeśli ktoś się spotkał z taka metoda nauki języka, niech napisze, proszę :)
  • Posty:1
  • Rejestracja: 20 Cze 2017, 00:23

  • Post » 03 Lip 2017, 17:34


    Halloechen,

    witam wszystkich na forum. Od ponad roku ucze sie w zasadzie calkowicie samodzielnie jezyka niemieckiego. Z jednej strony oszczedzilem kase na kursy, ale z drugiej poniewaz mam kompulsywna obsesje kupowania ksiazek (sciagania pdfow takze) to wydalem na ksiazki :)

    Zadawajcie pytania jesli laska :) Mnie z pewnoscia mozna by jako okaz w cyrku pokazywac, jednak nauka jezyka samodzielna i to takiego jak niemiecki jest mozliwa :)
  • Posty:8
  • Rejestracja: 03 Lip 2017, 17:22

  • Post » 20 Lip 2017, 09:07


    zacząłem się uczyć niemieckiego samodzielnie. a potem znalazłem nauczyciela: https://buki.org.pl/korepetycje/jezyk-niemiecki/
    W końcu zrozumiał, że można uczyć się i tak, i tak. ale z opiekunem nauka idzie o wiele szybciej
    Awatar użytkownika

  • Posty:2
  • Rejestracja: 14 Lip 2017, 17:19

  • Post » 06 Paź 2017, 12:45


    Języka dopiero zaczęłam się uczyć, kiedy zapisałam się na kurs niemieckiego w Łodzi do tej szkoły: https://www.berlitz.pl/szkola-jezykowa-lodz Z efektów jestem bardzo zadowolona, coraz swobodniej się wypowiadam i mówię płynnie. Zajęcia prowadzone są w miłej atmosferze, a nauczyciele bardzo pomocni. Jeśli ktoś z Was chce się nauczyć języka niemieckiego lub innego to bardzo polecam tę szkołę.
  • Posty:2
  • Rejestracja: 06 Paź 2017, 12:40

  • Tomato ...

    Post » 17 Paź 2017, 17:13


    Uczę się języka w domu. przy komputerze. mam swojego lektora pana Zalewskiego i bardzo się to dobrze sprawdza w moim przypadku. polecam!
  • Posty:1
  • Rejestracja: 17 Paź 2017, 17:09

  • Post » 07 Lis 2017, 02:19


    Ja uczę się codziennie słówek poprzez aplikację na telefon. 5 słówek skutecznie wbitych do głowy dziennie, to 150 w miesiącu i 1800 rocznie. Oczywiście część wyleci z głowy i nikt nie ma na tyle żelaznej woli żeby dzień w dzień tłuc słówka. Gdy jadę autobusem lub mam chwilę przerwy, to zaglądam i zawsze coś do głowy wpadnie. Gramatyki jednak uczę się 2 razy w tygodniu po 1,5h w dużym skupieniu, nauka słówek to dodatek.
  • Posty:1
  • Rejestracja: 07 Lis 2017, 02:15

  • Regest ...

    Post » 08 Lis 2017, 13:14


    Dla mnie nauka w domu przez skypa jest metodą bardzo wygodną. Mam dobrego lektora, który potrafi odpowiednio zmotywować.Jest cierpliwy i konkretny.
  • Posty:1
  • Rejestracja: 08 Lis 2017, 13:00

  • Post » 24 Lis 2017, 11:41


    agat08 napisał(a):Taka samodzielna nauka wymaga dużo samodyscypliny. Ale co w życiu jej nie wymaga? ;) To dobra opcja dla osób, które pracują w nieregularnych godzinach. Mam ten sam problem i zastanawiam się nad nauką języka online. Taki kurs mogłabym zrobić kiedy mi pasuje. Jeśli ktoś się spotkał z taka metoda nauki języka, niech napisze, proszę :)




    Hej, a nie myślaś o czytaniu bloga i uczeniu się? Ja coś takiego proponuje właśnie. To dość fajny sposób, bo generalnie fajnie jest zagladac do kogoś na blog i zobaczyć co tu też dzisiaj nowego poczytam, poznam itd. Zapraszam Cie do mnie
  • Posty:4
  • Rejestracja: 08 Lis 2017, 23:54

  • Post » 28 Gru 2017, 21:48


    Zwei wichtige Wörter kenne ich auch: Eigenwerbung stinkt.
    Es kommt immer auf den Kontext an.
    Awatar użytkownika

  • Posty:6921
  • Rejestracja: 12 Wrz 2010, 11:48
  • Miejscowość: FFM

  • PoprzedniaNastępna

    Wróć do Nauka języka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja