Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Szyba nauka niemieckiego.
Obecny czas: 02 Maj 2024, 02:22

Szyba nauka niemieckiego.

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Deviso ...

Post » 19 Paź 2013, 12:12


Witam,
słyszał może ktoś z was o tzw. 'szybkich metodach nauki języka obcego'? Kilka razy widziałem takie info w internecie. Były podawane najróżniejsze metody m.in. proponowano nagrywanie nowych słów na odtwarzacz MP3 i słuchanie tego nagrania podczas snu, podobno w tedy nasz mózg może pochłaniać wiedzę. Ale jakoś nie natknąłem sie na jakieś badania neurobiologów na ten temat. Wiec trudno mi ocenić czy jest to skuteczna metoda.

Drugą metoda (której w sumie sam używam) to nauka przez skojarzenia. Faktem jest, że nasz mózg myśli obrazami.
Dla niedowiarków eksperyment. Przeczytaj to słowo: WIEŻA EIFFLA

I co? W twojej głowie wyłonił sie obraz wieży jako budowli a nie napisz :) :)

Ale wracając do tej metody. Polega ona na, jak już wspomniałem, skojarzeniach. I zasada jest posta. Im bardziej głupie, śmieszne, zabawne, skojarzenie tym lepiej nam sie uczy.

Znacie może jakieś inne metody ??? Chętnie bym się co nie co o nich dowiedział :)
I co najważniejsze, co myślicie o metodzie nauki przez sen ???

Pozdrawiam
/deviso
/Deviso
  • Posty:1
  • Rejestracja: 19 Paź 2013, 12:03

  • Post » 19 Paź 2013, 12:45


    wiec co do uczenia sie podczas snu, to nasz mozg jest zajety uporzadkowaniem informacji w czasie snu, ktore zebralismy przez pare tygodni, innaczej, z Hippocampus (Zwischenspeicher) bede informacje transportowane w regiony do heniser. Jak chcesz sie wiec czegos uczyc, jak mozg jest tak zajety, ze nie ma czasu na nic innego? Zobacz to:

    http://www.youtube.com/watch?v=KTsqoO6KaCs

    Gruß!
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33


  • Wróć do Nauka jÄ™zyka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja