Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - nauka niemieckiego dla bardzo dorosÅ‚ych?
Obecny czas: 27 Kwi 2024, 20:20

nauka niemieckiego dla bardzo dorosłych?

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 27 Sty 2014, 13:13


Witam !
Mam pytanie.Jestem starym człowiekiem i dopiero teraz zaczynam przygodę z językiem niemieckim.Czy istnieje jakaś dobra metoda nauki języka niemieckiego dla takich ludzi jak ja? :D
W pewnym wieku jest już ciężko wchłaniać wiedzę.Dodam że nigdy wcześniej nie miałem styczności z tym językiem ( a szkoda ).
Miłego dnia życzę Wszystkim.
  • Posty:1
  • Rejestracja: 27 Sty 2014, 12:34

  • Cosi ...

    Post » 28 Sty 2014, 12:35


    Bardzo dużo bardzo dorosłych ludzi uczy się języków. Wiem to z własnego nauczycielskiego doświadczenia. To jest super trening dla mózgu. Specjalnej metody nie ma, bo i po co. Uczysz się tego co cię interesuje, może trochę wolniej niż dzieci, ale zawsze do przodu. Dzieci i młodzież mają bardziej chłonne umysły i szybciej przyswajają - to jest fakt. Ludziom dorosłym (żeby zacytować klasyka) średnio-starszego pokolenia przychodzi to wolniej. Oni mają jednak nad dziećmi i młodzieżą pewną przewagę - wiedzą po co to robią i są bardziej wytrwali. Życzę więc miłej i owocnej nauki ;)
    ps. polecam link http://niemieckipodlupa.blog.pl/
  • Posty:30
  • Rejestracja: 23 Kwi 2013, 06:25
  • Miejscowość: PoznaÅ„

  • Post » 29 Sty 2014, 17:16


    Witaj Grzegorzu,
    jest wiele sposobów na szybkie opanowanie języka. Uczysz się sam, czy masz nauczyciela, który Cię prowadzi? Jeśli potrzebujesz wskazówek, napisz do mnie. Podpowiem Ci kilka sprawdzonych metod:) Ja jestem nauczycielką niemieckiego już od ponad 10-u lat. Od ponad 2 lat nauczam za pomocą Skype. Mój adres mailowy: i_love_travel1@yahoo.com.
    Pozdrawiam
    Sylwia
  • Posty:2
  • Rejestracja: 21 Lis 2013, 13:54

  • EICHE ...

    Post » 10 Lut 2014, 18:53


    :) "Jestem już starym człowiekiem..." Może metrykalnie, ale duchem wciąż młodym, skoro stawiasz przed sobą ambitne i długoterminowe zadania. I to jest właśnie duchowa kuracja odmładzająca. Ja też zaczynałam b. późno i nie czułam się komfortowo na kursach wśród młodzieży. Widziałam w ich oczach zdziwienie,a nawet byłam pytana, dlaczego to robię ( na starość!). To było piękne doświadczenie życiowe. Już nie uczestniczę w kursach, ale nadal zaglądam na forum i usiłuję przynajmniej nie zapomnieć tego, czego się nauczyłam. Życzę Ci Grzegorzu prawdziwie męskiej(mężnej) żeglugi po nieznanych wodach językowych. Tu na forum znajdziesz wiele życzliwych porad i wskazówek. A więc : udanego pościgu za króliczkiem!
  • Posty:8
  • Rejestracja: 06 Sty 2012, 09:24

  • Post » 12 Lut 2014, 12:15


    Witam ,ja również chciałabym wejjsc w szeregi nauki jezyka niemieckiego :)
  • Posty:1
  • Rejestracja: 12 Lut 2014, 12:03

  • Aka78 ...

    Post » 21 Lut 2014, 11:19


    Absolutnie nie musisz się przejmowac tym, ze jestes stary! Jak masz ochote i zapał to wiek nie będzie żadna przeszkodą w nauce :) Moja sasiadka (tez starsza osoba) pol roku temu zaczela naukę jezyka niemieckiego zapisujac się na kurs, z tego co pamiętam to do http://www.wroclaw.oei.org.pl/. I jest strasznie zadowolona, bo znalazla sobei zajecie i jeszcze zakumplowala się z jedna z kursantek :)
  • Posty:1
  • Rejestracja: 21 Lut 2014, 11:16

  • Post » 26 Lut 2014, 11:21


    Mam 55 lat i wlasnie zaczelam naukę biznesowego niemieckiego:) Ja akurat chodzę na zajęcia do szkoły językowej w Krakowie http://www.makilen.pl/ i jest naprawdę fajnie, mila atmosfera i wcale nie czuje się stara na zajęciach! Wszyscy podziwiają mnie,ze mimo wieku chcę się jeszcze uczyc :)
  • Posty:1
  • Rejestracja: 26 Lut 2014, 11:18

  • Iza ...

    Post » 25 Mar 2014, 01:10


    https://www.facebook.com/pages/Niemieck ... 8934707564 zapraszam do polubienia fanpejdża o języku niemieckim. Zupełnie inne spojrzenie na język, polecam!
  • Posty:1
  • Rejestracja: 25 Mar 2014, 01:04


  • Wróć do Nauka jÄ™zyka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja