Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - PodrÄ™cznik do poziomu B2/C1
Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:53

Podręcznik do poziomu B2/C1

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

m@t# ...

Post » 04 Maj 2014, 18:16


Witam!

Jak w temacie powyżej. Poszukuję podręcznika do poziomu B2/C1 (z naciskiem na C1). Głównie ma on rozwijać mój zasób leksykalny. Mniej ważna jest w tym przypadku gramatyka, jakieś niuanse. Przeglądając strony natrafiłem na - Aspekte i Mittelpunkt Neu. Czy ktoś może również wyrazić opinię na ich temat?

Pozdrawiam serdecznie!
  • Posty:34
  • Rejestracja: 05 Lip 2013, 22:00

  • Post » 04 Maj 2014, 23:36


    Dobry wieczór!

    Kiedyś na zajęciach pracowaliśmy z Mittelpunkt i było bardzo ciekawie. Często dyskutowaliśmy, pracowaliśmy w parach i w grupach, zajęcia były bardzo interesujące. Nie wiem tylko, czy ta książka jest dobrym wyborem, jeśli chcesz się uczyć sam.
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • m@t# ...

    Post » 05 Maj 2014, 18:56


    Dziękuję za odpowiedź! :)
    Dysponuję też kompletnym alles klarem (tym nowym, zielonym). Ten wykorzystam do B2. Mam też komplet repetytoriów Wagros Rostkowiej, maturalnych direkt i abc. Moim zamysłem jest by przerabiając podręcznik - zaglądać do wspomnianych repetytoriów i rozszerzać słownictwo przy przerabianiu danego rozdziału podręcznika, np. "Drei Generationen unter einem Dach" czy "In der Stadt oder auf dem Land? - Vor und Nachteile".
    A, że chcę potem wspiąć się wyżej - poszukuję właśnie czegoś takiego do C1. Jak zaznaczyłem - nie muszą to być akurat Mittelpunkt i Aspekte, mogą być inne, które prowadzą do C1. Nadmienię, że Aspekte kupię z przymusu - w Goethe Institut wymagają właśnie tego.... Jednak przeglądając go - wydaje mi się pusty, bez polotu.
    Pozdrawiam serdecznie! :)
  • Posty:34
  • Rejestracja: 05 Lip 2013, 22:00


  • Wróć do Nauka jÄ™zyka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja