Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Najlepsze radio niemieckie do nauki.
Obecny czas: 24 Kwi 2024, 04:55

Najlepsze radio niemieckie do nauki.

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 25 Paź 2014, 21:48


Witam, oprócz suchej nauki języka chciałbym się tez z nim osłuchać, o co w Polsce ciężko, więc pozostaje mi jedynie radio ;) Mógłby ktoś, kto coś już na ten temat wie powiedzieć jakie radio będzie ok, typowe wiadomości, czy nie? + prosiłbym żeby przekaz radia był ok, nie chciałbym słuchać radiowego odpowiednika "Faktu" :D
  • Posty:1
  • Rejestracja: 25 Paź 2014, 15:51

  • Asgard ...

    Post » 25 Paź 2014, 22:32


    Niemal wszystkie państwowe (Deutschlandfunk, Deutschlandradio Kultur, Deutschlandradio Wissen, NDR, SWR, WDR, MDR itp.) trzymają jaki taki poziom, mają w miarę zachowaną proporcję szarpidrutno-popowego rzygomainstreamowego jazgotu do audycji słownych (a typowe Talk Radia i Inforadia nawet absolutną przewagę audycji słownych). Ze stacjami państwowymi jest jednak problem, bo poziom języka jest znaczny, dlatego w celach naukowych warto sięgać po stacje typowe dla dzieci. Żaden człowiek (a nawet kosmita) nie wytrzyma jednak na dłuższą metę ciągłego słuchania audycji słownych ... ani też ciągłego muzycznego jazgotu, dlatego osobiście słucham sobie zazwyczaj DLF, DRK, a jak już mnie Deutschlandfunk poczęstuje poprawnie politycznymi peanami na cześć czosnku, NWO i tej szmaty/hadry/suki Merkel (cytuję dosłownie Moją Mamę) i takich tam podobnych, to słucham sobie talkowego WDR5 lub nawet ... Antenne Bayern (prywatna stacja jazgotowa, ale przynajmniej najbogatsza w Niemczech, więc jadą cały czas na najdroższych tantiemowo i bardzo melodyjnych hitach, które puszczają aż do porzygu, no i mają też kapkę fajnych audycji słownych). Od czasu do czasu słucham też innych niemieckich stacji typu WDR, SWR, ale nie za często, bo jak słyszę tych redaktorów-lektorów w stylu niby facet, ale tzw. Softie, któremu zabrakło jednego chromosomu do zostania pedałem, to szybko wracam do stałego repertuaru wzgl. do nadających po niemiecku Chińczyków na częstotliwości luksemburskiej (1440 kHz, fale średnie, codziennie 20:00-1:00).

    O właśnie teraz słucham DLF (ja akurat na falach średnich, bo ja za początkowego Gierka urodzony), leci fajna muzyka organowa + słowność z nią związana, więc nie ma ich dość tradycyjnego wieczornego obrzydlistwa typu Pęderecki itp. (= jazgot kota, któremu jaja przeciąga się po drucie kolczastym).

    No to tyle, może coś inni Ci podpowiedzą.

    Tu masz linki do niektórych strumieni radiowych:

    viewtopic.php?f=13&t=3670

    Zresztą na stronach rozgłośni spokojnie można się też doklikać.
    ... The Eternal Validity of the Soul ...
    Awatar użytkownika

  • Posty:668
  • Rejestracja: 08 Paź 2010, 22:10

  • goras ...

    Post » 27 Paź 2014, 21:28


    Dzięki!
  • Posty:3
  • Rejestracja: 27 Paź 2014, 00:51


  • Wróć do Nauka jÄ™zyka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja