Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Nauka niemieckiego - podejÅ›cie - metody i narzÄ™dzia
Obecny czas: 24 Kwi 2024, 18:28

Nauka niemieckiego - podejście - metody i narzędzia

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 26 Lis 2014, 21:00


Damian napisał(a):Dzięki za Power , tak na szybko zerknąłem i znalazłem w Bydgoszczy?

Tak, w Bydgoszczy przy ul. Marszałka Focha. Właśnie tam się zaopatrywałem. :)
http://zalewskitomasz.pl
Awatar użytkownika

  • Posty:101
  • Rejestracja: 02 Paź 2014, 23:20
  • Miejscowość: Monachium

  • Post » 28 Lis 2014, 15:25


    A co myslicie o Em bruckenkurs, Worter zur Wahl i Alles klar do matury.
    Nie chodzi mi tyle o sama gramatyke co o ksiazke do rozwoju kompetencji islownictwa chociaz ksiazka do gramatyki tez by sie przydala.

    Jestem metodyczny, systemowy - szukam madrych ksiazek.
    Czy warto kupic fiszki gotowe? Czy moze samemu sobie robic np Der Hund - pies a ponizej Hand - Hund ---- reka - pies
  • Posty:5
  • Rejestracja: 23 Lis 2014, 13:10

  • Post » 28 Lis 2014, 20:23


    Dinozaur40 napisał(a):Czy warto kupic fiszki gotowe? Czy moze samemu sobie robic np Der Hund - pies a ponizej Hand - Hund ---- reka - pies


    Ja uważam, że warto. Ważne, żeby nie były to fiszki
    z pojedyńczymi wyrazami, tylko z całymi zdaniami.

    Metoda, którą podajesz poniżej jest twórcza i efektywna. Polecam.
    http://zalewskitomasz.pl
    Awatar użytkownika

  • Posty:101
  • Rejestracja: 02 Paź 2014, 23:20
  • Miejscowość: Monachium

  • Damian ...

    Post » 28 Lis 2014, 22:25


    Nie chodzi mi tyle o sama gramatyke co o ksiazke do rozwoju kompetencji islownictwa

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Do tego będzie doskonale wydanie : Meine ersten Schritte in Deutsch - autor
    dr Waldemar Trambacz

    Ja to mam z 24 kasetami, a teraz ostatnio sprawdzałem to w księgarni i jest to na płytach w 3 wydaniach ( poziom podstawowy, średni , wysoki --- no jakoś tak ). Jest to doskonały materiał ( naprawdę wysokiej klasy ) gdzie cały czas uczysz się mówić, czytanka oraz pytania i za chwilę gotowa odpowiedź. Jakością porównałbym do legendarnego LL Szkutnika mając na myśli poziom i klasę jego przedstawienia. To się nazywa Kein Problem - Super Memo. Tylko wklep sobie w Google dr Trambacz , bo jest też jakieś wydanie podobne i cholera wie co tam jest w środku. Kupując musisz kupić wszystkie 3 poziomy ( nie sugeruj się słowem podstawowy , bo to będzie błąd z twojej strony ).

    A tak z ciekawości dlaczego jeszcze nie kupiłeś wszystkich książek Szkutnika ? , przecież to doskonałe wydania do języka mówionego ( Deutsch Mein Neues Hobby - kup stare i nowe bo są podobne ale nie identyczne ) , ...te nowe sprawdź bo chyba też jest na płytach. To tak na szybko...
  • Posty:105
  • Rejestracja: 12 Paź 2014, 16:07

  • Post » 30 Lis 2014, 14:14


    Sprawdze Trembacza a o Szkutniku pierwszy raz slysze. Tez sprawdze. Sam sie uczylem i nie mam wsparcia kogos kto juz caly temat przeciwczyl stad moja obecnosc tutaj. Jestem na poczatku drogi ale jestem logistykiem (systemowy) wiec jezyki w miare latwo mi przychodza.
    Na razie jestem w kropce i niem jakie ksiazki kupic i jak sie uczyc.
  • Posty:5
  • Rejestracja: 23 Lis 2014, 13:10

  • Post » 30 Lis 2014, 16:52


    Dinozaur40 napisał(a):Na razie jestem w kropce i niem jakie ksiazki kupic i jak sie uczyc.

    Najlepiej takie, do których dołączony jest audiobook.
    Słuchając i czytając jednocześnie, szybciej uczy się nasz mózg.
    http://zalewskitomasz.pl
    Awatar użytkownika

  • Posty:101
  • Rejestracja: 02 Paź 2014, 23:20
  • Miejscowość: Monachium

  • edgar ...

    Post » 30 Lis 2014, 18:02


    Dinozaur40
    ProponujÄ™ najszybsze rozwiÄ…zanie:
    - kupić jakąkolwiek książkę i zacząć
    - w razie problemów = skorzystać z pomocy forum. :D
  • Posty:111
  • Rejestracja: 27 Paź 2012, 09:15

  • Post » 01 Gru 2014, 10:05


    Edgar


    czulem, ze padnie taka wiadomosc abym sie zaczal uczyc a nie marudzil
    Dzisiaj przejrze ksiazki na allegro o olx
    Zrobie sobie liste co kupie i je kupie.
    Moge sie uczyc w pracy codziennie nawet do godziny.
  • Posty:5
  • Rejestracja: 23 Lis 2014, 13:10

  • Damian ...

    Post » 05 Gru 2014, 21:47


    Ktoś sprzedaje < klasykę > języka niemieckiego o której wspominałem , ale nie spodziewałem się że aż tak --- docenił --- swój zbiór .

    http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=3190396

    no cóż wiedza kosztuje.
  • Posty:105
  • Rejestracja: 12 Paź 2014, 16:07

  • Post » 18 Gru 2014, 21:02


    Polecam Deutsche Welle. Pełno tam kursów i materiałów do samodzielnej nauki.

    http://www.dw.de/nauka-niemieckiego/s-2732

    A tak dodatkowo i od siebie to polecałabym już wzióć lekcje konwersacji. Według mnie (i innych nauczycieli niemieckiego, których znam) nauka z nauczycielem jest konieczna na poziomie A1, bo nauczyciel po prostu nam pokazuje czego i jak się uczyć i oszczędza czas na poszukiwania dobrych materiałów (czego i tak nie można ocenić samemu nim się ich nie przerobi) i właśnie od poziomu B2. Poziomy A2 i B1 to można łatwiej i szybciej przerobić na własną rękę. Będąc na B2 już w gruncie rzeczy wszystko umiesz, tylko musisz się douczyć paru tysiący słówek (to na własną rękę) i przede wszystkim wyeliminować błędy (w mówieniu na B2 i później w pisaniu na C1).
    Samemu tego nie dokonasz, a przynajmniej będziesz potrzebował duuuużo więcej czasu.

    Pozdrawiam i życzę przyjemnej nauki niemieckiego!
    Zapraszam na mojego bloga http://odkryj-niemiecki.blogspot.de
    Naucz siÄ™ niemieckiego na autentycznych tekstach.
    Awatar użytkownika

  • Posty:4
  • Rejestracja: 18 Gru 2014, 20:28
  • Miejscowość: Berlin

  • PoprzedniaNastÄ™pna

    Wróć do Nauka języka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja