Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Nauka rozumienia ze sÅ‚uchu
Obecny czas: 16 Kwi 2024, 08:51

Nauka rozumienia ze słuchu

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Wiosna ...

Post » 09 Sty 2015, 18:53


W jaki sposób nauczyć się rozumienia ze słuchu? Mam na myśli naukę w celu podjęcia pracy np. na infolinii, gdzie trzeba rozmawiać po niemiecku. Obecnie chodzę na kurs językowy na poziomie B2 i nie mam tam większych problemów, testy piszę na >85% bez przygotowania. Z słuchaniem na kursie też sobie radzę, ale na obecnym poziomie wiem, że nie byłabym w stanie podjąć żadnej pracy, gdzie należy biegle posługiwać się niemieckim (jeszcze z np. odpisywaniem na maile bym sobie poradziła, ale z rozmową byłoby gorzej). Niestety nie mam możliwości wyjazdu do Niemiec ani nie mam nikogo w rodzinie/wśród znajomych, z kim mogłabym rozmawiać po niemiecku. Jak próbuję oglądać filmy bez napisów, rozumiem w nich tylko pojedyncze słowa, a więc prawie nic. Może macie jakieś propozycje? Myślałam o zapisie na kurs konwersacyjny, ale słyszałam mieszane opinie na ten temat...
Jeżeli chcesz coś zmienić w swoim życiu, zmień to. Nie czekaj, aż ktoś zrobi to za ciebie.
Awatar użytkownika

  • Posty:9
  • Rejestracja: 22 Paź 2014, 21:37

  • Asgard ...

    Post » 09 Sty 2015, 23:08


    Wysłałem Ci PW (= prywatną wiadomość).
    ... The Eternal Validity of the Soul ...
    Awatar użytkownika

  • Posty:668
  • Rejestracja: 08 Paź 2010, 22:10

  • Post » 12 Sty 2015, 09:14


    Ja mam problem z rozumieniem również. Musi mi ktoś dwa razy powtórzyć.
  • Posty:3
  • Rejestracja: 12 Sty 2015, 05:25

  • Post » 14 Sty 2015, 14:56


    Niestety pod tym względem ja tez mam problem. Mimo, ze uczę się tego języka juz kilka lat.
  • Posty:3
  • Rejestracja: 13 Sty 2015, 17:52

  • Post » 16 Sty 2015, 14:50


    A ja najwięcej przyswajam z muzyki. I to robię tak, że odsłuchuję piosenkę, jednocześnie czytając tekst. Wtedy najwięcej mi wchodzi do głowy.
  • Posty:3
  • Rejestracja: 09 Sty 2015, 12:24

  • Post » 19 Sty 2015, 01:22


    Z muzyki to tam mały problem, z muzyki to potrafię przyswoić całkiem sporo. Ale gdy ktoś się do mnie po niemiecku odezwie... No tragedia, zapominam języka w gębie. Jakoś słowa do mnie z opóźnieniem dochodzą i wychodzę na niezbyt mądrą. Wstydzę się tego strasznie.
  • Posty:3
  • Rejestracja: 19 Sty 2015, 01:14

  • Ismena ...

    Post » 19 Sty 2015, 16:55


    A ja z muzyki niestety nie potrafiÄ™ ;/
    Awatar użytkownika

  • Posty:6
  • Rejestracja: 13 Sty 2015, 16:38

  • Post » 19 Sty 2015, 18:56


    Ismena napisał(a):A ja z muzyki niestety nie potrafię ;/

    Wybierz takie utwory, które uwielbiasz.
    http://zalewskitomasz.pl
    Awatar użytkownika

  • Posty:101
  • Rejestracja: 02 Paź 2014, 23:20
  • Miejscowość: Monachium

  • ZibiT ...

    Post » 27 Sty 2015, 01:03


    Również polecam naukę ze słuchania muzyki no i filmów:) jest dużo dobrych niemieckich zespołów:) przyjemne i pożyteczne
  • Posty:3
  • Rejestracja: 27 Sty 2015, 01:01

  • Raven ...

    Post » 05 Lut 2015, 19:41


    Chciałbym wrzucić swoje 5 groszy do tematu, bo również mam podobny problem.

    Z pisaniem nie ma problemu, zasób słownictwa duży, gramatykę znam na dobrym poziomie.

    Chcę zaznaczyć, że obejrzałem takie seriale jak: Die Nanny (146 odc), Dexter (96 odc), Breaking Bad (63 odc) - wszystko po niemiecku - ważne: bez napisów!

    Nie oglądajcie seriali z napisami. Jak znacie podstawy, słownictwo, wymowę to odradzam oglądanie z napisami! Tylko ze słuchu! Do tego oglądałem Easy German i EXTRA na początku (YouTube)

    Aktualnie oglądam LOST, odcinek 38. Od jakiegoś czasu rozumiem około 80-90% dialogów w serialach. Większość rzeczy się powtarza, nie będziecie musieli się zastanawiać, aż przyjemnie się ogląda.

    Co ważne? Zapisujcie całe zwroty oraz nowe słówka.

    Niestety rzeczywistość jest zupełnie inna, jeśli chodzi o rozumienie prawdziwego Niemca. Gdyby mówili oni tak jak w serialach / piosenkach to byłoby świetnie, jednak zupełnie tak nie jest. Mieszkam przy granicy i zdarzało mi się pracować dorywczo w Niemczech (Sachsen). Powiem z doświadczenia jak jest. Najłatwiej z Niemców rozumie się kobiety, młode lub w średnim wieku. Zdecydowanie gorzej jest z rozumieniem mężczyzn, a najgorzej tych starszych. Niemcy w Saksonii (dawny DDR) mówią niechlujnie, potocznie i niewyraźnie! Nie wiem jak jest w innych landach, ale piszę jak to wygląda u mnie.

    Niemcy często używają czasowników, których nie usłyszycie w filmach, piosenkach itd. Trzeba je wyłapać i zrozumieć w kontekście.

    Żeby rozumieć prawdziwych Niemców, należy mieszkać w Niemczech, mieć codzienny kontakt poprzez rozmowę. Samo oglądanie filmów nic nie da, bo mówią tam Hochdeutschem.
  • Posty:2
  • Rejestracja: 05 Lut 2015, 13:33

  • NastÄ™pna

    Wróć do Nauka języka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja