Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Goethe-Zertifikat C1
Obecny czas: 20 Kwi 2024, 10:47

Goethe-Zertifikat C1

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 31 Sty 2015, 13:11


Witam wszystkich,
postanowiłam napisać, zwrócić się o pomoc do użytkowników forum, bo nie mam zielonego pojęcia, co zrobić jeśli chodzi o gruntowne przygotowanie do GZ C1, jak w tytule. Mój poziom niemieckiego to solidne B2, matura roz. - niemal 100%, niedawno przyszła mi do głowy myśl, by zdawać owy certyfikat. Na początku zrobiłam sobie przykładowy test ze strony Goethe Institut - naturalnie bez mówienia i pisania. Pozostałe dwie części - czytanie i słuchanie poszły naprawdę nieźle, nie pamiętam, ile to było punktów, ale jak znam siebie i swoje umiejętności, wiem, że jeśli się zmotywuję, to dam radę sama w stosunkowo krótkim czasie się do egzaminu przygotować. Ale do rzeczy... Problem stanowi wybór faktycznie świetnych materiałów. Znalazłam w internecie wiele, wiele tytułów i teraz mam mętlik w głowie. Uważam, że lepiej mieć ich nieco mniej, a przerobić dokładniej, niż porywać się na naście pozycji. Co nie zmienia faktu, że nie wiem, na czym się konkretnie skupić.
Mit Erfolg zum GZ C1 Ubungsbuch/Testbuch
Erkundungen C1
Em neu Bruckenkurs/Abschlusskurs
Aspekte
C Grammatik
Z tej ostatniej robiłabym tylko wybrane zagadnienia, gdyż jest to obszerna książka, z gramatyką nie mam natomiast problemów, widzę zresztą po tych przykładowych testach, że nie jest ona w przypadku certyfikatu aż tak ważna, chyba lepiej poświęcić więcej uwagi słownictwu.
Tak więc mój plan to wstępnie:
C Grammatik (wybrane, trudniejsze zagadanienia),
Mit Erfolg zum... - dwie książki, jedna do ćwiczeń, druga z typowymi testami
tagesschau, artykuły - no, to już nie muszę wypisywać, jasna sprawa - codzienny kontakt z jezykiem

Jak widać, brakuje tego głównego podręcznika wiodącego, takiej bazy dla tego wszystkiego... Słyszałam, że Aspekte to świetny podręcznik, ale raczej nie do samodzielnej nauki. I sama nie wiem, co wybrać, stąd moja prośba do Was - mieliście może do czynienia, może jakieś doświadczenia z tym certyfikatem, możecie napisać, z jakich materiałów korzystaliście? Lub po prostu - może możecie mi coś doradzić, dysponując większą wiedzą? Może jakieś zupełnie nowe, inne niż wymieniłam pozycje godne polecenia? Bardzo proszę o odpowiedzi, będę wdzięczna za wszelkie sugestie!

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowany przez lifeislife, 31 Sty 2015, 14:37, edytowano w sumie 1 raz
  • Posty:2
  • Rejestracja: 31 Sty 2015, 12:55

  • Asgard ...

    Post » 31 Sty 2015, 14:31


    Rób testy, pisanie wrzucaj na forum, konwersacje/ustny weź parę godzin u żywej osoby (broń Cię Panie Boże skypowo itp.). Matura rozsz. 100 procent - właściwie mogłabyś GZC1 już dzisiaj zaliczyć.
    ... The Eternal Validity of the Soul ...
    Awatar użytkownika

  • Posty:668
  • Rejestracja: 08 Paź 2010, 22:10

  • Post » 01 Lut 2015, 13:21


    Asgard, dziękuję za odpowiedź ;)
    Najbardziej obawiam się właśnie o mówienie. W sumie czułabym się pewniej, przerabiając jakiś podręcznik, ale może na razie faktycznie będę robić ćwiczenia z książek "Mit Erfolg..." i zobaczę, jak mi to będzie szło. A z czasem pomyślę o konwersacjach, bo to jednak ważna sprawa, o ile do pozostałych części można się samodzielnie przygotować, tak tutaj jednak fajnie by było z kimś poćwiczyć.

    Dzięki!
  • Posty:2
  • Rejestracja: 31 Sty 2015, 12:55


  • Wróć do Nauka jÄ™zyka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja