Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Goethe-Zertifikat C2: GDS
Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:07

Goethe-Zertifikat C2: GDS

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Elaine ...

Post » 24 Lip 2015, 17:34


Cześć wszystkim! :) Po wielu latach odkładania w czasie podjęłam decyzję o przystąpieniu do wyżej wymienionego egzaminu. Postanowiłam napisać na forum, gdyż mam nadzieję, że być może ktoś mógłby podzielić się doświadczeniami związanymi z certyfikatami GI. Zastanawiam się również nad materiałami, dzięki którym mogłabym się solidnie przygotować do zdania GZ C2. Myślałam nad:

1) Erkundungen C2
2) Übungsgrammatik DaF für Fortgeschrittene - Scheiner-Hall
3) Sag's besser: Teil 2
4) Mit Erfolg zum Goethe-Zertifikat C2: GDS
5) Fit fürs Goethe-Zertifikat C2

Oraz oczywiście kontakt z żywym językiem poprzez czytanie książek, artykułów, słuchania radia, podcastów, oglądania niemieckojęzycznej telewizji oracz rozmawianie z Niemcami, itp. Oprócz tego poważnie zastanawiam się nad tym, w jakim miejscu przystąpić do egzaminu, gdyż o uszy obiły mi się negatywne opinie związane z Krakowem (chociaż nie wiem, czy są w jakikolwiek sposób uzasadnione).
Będę wdzięczna za jakiekolwiek odpowiedzi, sugestie, wskazówki!

Pozdrawiam serdecznie :)
  • Posty:2
  • Rejestracja: 24 Lip 2015, 01:37

  • Post » 14 Kwi 2016, 19:11


    Cześć! Udało Ci się może zdobyć jakieś informacje? Właśnie zaczęłam na poważnie rozważać przystąpienie do tego egzaminu. Jak szukam jakiś opinii w internecie, to są, ale sprzed paru lat.
  • Posty:1
  • Rejestracja: 14 Kwi 2016, 19:06

  • Elaine ...

    Post » 04 Maj 2016, 22:20


    Cześć! :) Tak się składa, że jestem już jakiś czas po egzaminie i jestem szczęśliwą posiadaczką certyfikatu GZ C2 :) W zależności od tego, co Cię interesuje, chętnie opowiem o egzaminie, przygotowaniach do niego, materiałach, itp. A jeżeli chodzi o w miarę świeże informacje i wrażenia dotyczące egzaminu, to polecam tego bloga i ten wpis --> http://biglife.sk/index.php/2015/11/21/ ... ertifikat/

    Pozdrawiam serdecznie :)
  • Posty:2
  • Rejestracja: 24 Lip 2015, 01:37

  • Post » 24 Maj 2016, 11:51


    Hm... Ale egzaminy są dopiero w czerwcu? Teraz dopiero się zapisywałam na Goethe-Zertifikat B1. Myślałam, że wszędzie w tym samym terminie odbywają się te testy.
  • Posty:1
  • Rejestracja: 24 Maj 2016, 11:47


  • Wróć do Nauka jÄ™zyka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja