Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - korepetycje
Obecny czas: 20 Kwi 2024, 15:15

korepetycje

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 21 Sie 2015, 23:55


"Das ist auch nicht so einfach zu beantworten, weil jeder Mensch seine eigene Lernmethode hat. Er muss sich jemanden suchen, der ihm passt."
Jakie znacie metody nauki. Bo ja słyszałam, że można uczyć zaczynając od gramatyki, z poznawaniem jej szczegółowo, często zaczynając od regułek gramatycznych (pierwsza metoda) oraz od poznawania słownictwa, ćwiczenia mówienia oraz dochodzenia do reguł gramatycznych po przykładowych zdaniach, poznawania gramatyki tylko w takim stopniu jak to jest potrzebne.(druga metoda)
  • Posty:1859
  • Rejestracja: 30 Kwi 2012, 18:05

  • Post » 22 Sie 2015, 15:53


    es gibt da weitere Vorgehensweisen. Ich habe Polnisch (mit 19 Jahren) wie ein kleines Kind gelernt, also überhaupt nicht geübt, sondern nur durch Zuhören.

    Viel wichtiger erscheint mir jedoch, welcher Lerntyp der Lernende ist. Da gibt es Unterschiede:

    1. der eine lernt durch Lesen (visuell)
    2. der andere durch Hören (auditiv)
    3. der andere muss sich damit befassen (motorisch / taktil)
    4. ein anderer durch Gespräche (kommunikativ).

    Siehe auch → hier.

    Zuallererst muss allerdings geklärt werden, warum jemand eine Sprache lernen will...
    Es kommt immer auf den Kontext an.
    Awatar użytkownika

  • Posty:6925
  • Rejestracja: 12 Wrz 2010, 11:48
  • Miejscowość: FFM

  • Post » 28 Wrz 2015, 16:22


    Ja uważam , ze najlepszą metoda na naukę języka obcego sa korepetycje. Uczyłem się kiedyś samemu, ale nie miałem z kim praktykować w związku z czym zapisałem sie na prywatne lekcje z niemieckiego. Jak ktoś pilnie potrzebuje to mogę polecić.
  • Posty:2
  • Rejestracja: 25 Wrz 2015, 15:57

  • Post » 25 Sty 2016, 17:49


    witam, szukam korepetycji z języka niemieckiego od zaraz. Jestem osoba dorosła pracującą ze średnią znajomością jezyka niemieckiego. Latem jade do pracy do Niemiec i potrzebuje podszlifować swój niemiecki, najlepiej przez skypa bo nie mam czasu na dojazdy. Jakies namiary do dobrego nauczyciela?
  • Posty:1
  • Rejestracja: 25 Sty 2016, 17:43

  • Post » 26 Sty 2016, 18:08


    Witam! jesli chodzi o korepetycje w domu to zalezy z jakiego miasta jestes? ale przez skypa to moge Ci polecic pania Aleksandre z łodzi. Jest naprawde solidna i dobra.Korepetycje niemiecki to dobry wybór. Bierze 40 zł za godz. Przygotowuje osoby chcące wyjechać za granicę tak jak ty rozumiem ;) Wiecej na priv. Pozdrawiam
  • Posty:2
  • Rejestracja: 25 Wrz 2015, 15:57


  • Wróć do Nauka jÄ™zyka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja