Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - pomoc przy zachÄ™ceniu do nauki jÄ™zyka
Obecny czas: 25 Kwi 2024, 11:03

pomoc przy zachęceniu do nauki języka

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 02 Paź 2015, 19:06


Witam wszystkich bardzo serdecznie po dłuższej przerwie :)

Mój bratanek właśnie zaczął naukę w gimnazjum, a wraz z tym także naukę niemieckiego. Jednak pierwsze lekcje nie przypadły mu do gustu i od razu się zraził. Zastanawiam się jak zachęcić go do nauki i przekonać, że niemiecki to super sprawa.

Wpadłam na pomysł, że mogłabym mu obiecać np. że zabiorę go na wycieczkę do Niemiec na wakacje żeby zobaczył kraj i może jak mu się spodoba to natchnęłoby go to dalszej nauki. Jest wielkim fanem piłki nożnej, więc myślałam żeby zabrać go np. na mecz Bayernu żeby zobaczył jak Lewandowski gra na żywo. Ale do wakacji niestety daleko :( nie mieszkamy na tyle blisko siebie żebym mogła mu na co dzień pomagać w nauce, poza tym jak wszyscy wiedzą - sukces zależy w głównej mierze od własnych chęci, samozaparcia i ciężkiej pracy.

Może ktoś z Was miał bądź ma doświadczenie z taką młodzieżą i mógłby poratować mnie jakąś radą.

Z góry bardzo dziękuję :)
Awatar użytkownika

  • Posty:389
  • Rejestracja: 10 Lis 2013, 23:38

  • szumix ...

    Post » 10 Paź 2015, 02:07


    Myślę, że wszystko, co związane z wyjazdem do Niemiec zda egzamin. Dla młodego człowieka to największa zachęta :D

    ___________
    Ksw 32 Transmisja
  • Posty:2
  • Rejestracja: 10 Paź 2015, 02:04

  • ketele ...

    Post » 11 Paź 2015, 09:27


    Może gazety niemieckojęzyczne o piłce nożnej?
  • Posty:11
  • Rejestracja: 24 Wrz 2013, 16:09

  • Post » 12 Paź 2015, 19:53


    No tak... nawet mi nie przyszło do głowy, że mogą być gazety o piłce nożnej :o pewnie będzie za trudna, ale jak się nie spróbuje to się nie wie :) dzięki właśnie przyszło mi coś jeszcze do głowy... Chłopak uczy się już angielskiego i robi to bardzo chętnie, bo gra w różne gry i łączy się z różnymi osobami z różnych krajów i rozmawiają po angielsku. Ja się na tym nie znam, ale pewnie można też połączyć się z kimś z Niemiec i napisać parę słów :)
    Awatar użytkownika

  • Posty:389
  • Rejestracja: 10 Lis 2013, 23:38


  • Wróć do Nauka jÄ™zyka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja