Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - niemiecki od podst
Obecny czas: 29 Mar 2024, 03:26

niemiecki od podst

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

kubaka ...

Post » 04 Lis 2015, 14:22


Hej wszystkim :) Z miesiąc temu na imprezie na akademikach poznałem niesamowitą dziewczynę, pochodzi z niemiec i jest naprawde zabawna, inteligentna i nawet śliczna (ma chyba włoskie korzenie :D). Niby dobrze nam się gada, ale głównie gadamy po angielsku, bo z moim niemieckim raczej nic nie pójdzie :/ Ale chciałbym się dla niej zacząć uczyć tego języka i w sumie podstawy jakieś ogarniam. Interesuje mnie taka nauka, zebym mógł się z nią dogadać i ją zaskoczyć :D Może mógłyby mi ktoś coś polecić?
Awatar użytkownika

  • Posty:2
  • Rejestracja: 04 Lis 2015, 14:15

  • elkaa ...

    Post » 04 Lis 2015, 15:19


    Oooo to bardzo miłe z Twojej strony, że tak się chcesz poświecić dla dziewczyny <3 Troche to zalezy od tego ile sie uczyles i jak stoisz z zasobem slówek? I jeśli chcesz się nauczyć rozmawiać w danym języku to chyba nic innego Ci nie pozostaje jak prywatne lekcje z lektorem. Tym sposobem szybko sie nauczysz i oni zmuszą Cie do mówienia, więc chyba spoko :)
    Awatar użytkownika

  • Posty:1
  • Rejestracja: 04 Lis 2015, 15:15

  • Post » 04 Lis 2015, 15:19


    Uczenie się dla kogoś to nie najgorsza motywacja, jednak według mnie słaba. Jeśli spadnie zainteresowanie daną osobą to przestaniesz się uczyć, bo już Cię język nie będzie interesował??? Jeśli jakieś podstawy ogarniasz to po prostu próbuj pisać do niej po niemiecku. Pisząc będzie próbował sam budować zdania, a jak nie będziesz wiedział jak coś wyrazić to będziesz starał się do tego dotrzeć - będziesz sam wyszukiwał słów, które są Ci potrzebne i tak samo z konstrukcjami i co najważniejsze - będziesz mógł to zrobić spokojnie i bez stresu jak przy rozmawianiu i od razu się przy tym uczyć, bo po co masz się uczyć (przynajmniej na razie) czegoś ponadto, co będzie Ci potrzebne do komunikacji z dziewczyną? A jak będziesz miał jakieś pytania to służymy tutaj pomocą ;)
    Awatar użytkownika

  • Posty:389
  • Rejestracja: 10 Lis 2013, 23:38

  • hassed ...

    Post » 07 Lis 2015, 03:45


    Kup sobie podręcznik do niemieckiego dla gimnazjum/liceum :D

    _____________
  • Posty:1
  • Rejestracja: 07 Lis 2015, 03:42

  • kubaka ...

    Post » 09 Lis 2015, 10:18


    W sumie uczyłem sie tego jezyka przez całe liceum i jakies tam podstawowe słowka ogarniam nawet cos sie uczylem, tylko ze to chyba wciaz za mało. Pewnie sie rozejrze za prywatnymi lekcjami, dzięki! :)
    Awatar użytkownika

  • Posty:2
  • Rejestracja: 04 Lis 2015, 14:15

  • Post » 09 Lis 2015, 12:17


    [Eigenwerbung entfernt]
    Ekspert firmy My Speak Shop - https://www.myspeakshop.com/
  • Posty:8
  • Rejestracja: 21 Maj 2015, 15:48

  • Post » 24 Lis 2015, 10:20


    Mi się wydaje, że to dobra motywacja. A gdyby przestali się kontaktować to można się uczyć dalej, dla siebie. Dzisiaj znajomość języków obcych to plus.
  • Posty:1
  • Rejestracja: 24 Lis 2015, 10:18


  • Wróć do Nauka jÄ™zyka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja