Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Konwersacje online vs. live
Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:09

Konwersacje online vs. live

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 24 Paź 2016, 12:15


Witam wszystkich :)

wiem, że ten temat był wiele razy poruszany, jednak chciałabym jeszcze raz go zahaczyć ;)

Zdecydowanie potrzebuję konwersacji z niemieckiego, ponieważ pisemnie całkiem dobrze sobie radzę, jednakże z powodu zbyt małego kontaktu z językiem mówionym moje kompetencje w tym obszarze kuleją. Przeglądałam dzisiaj różne oferty i chciałabym poznać Wasze opinie. Uczę się niemieckiego wiele lat jednak w dalszym ciągu mam zahamowania, jeśli chodzi o porozumiewanie się w tym języku. Nie powinno mieć to miejsca na etapie nauki, na którym obecnie się znajduję.

Czy ktoś z Was korzystał z konwersacji online? Czy wolicie jednak kontakt "realny"?
Znalazłam też w internecie oferty osób, dla których język niemiecki jest językiem ojczystym - co prawda cena powala, ale być może warto?

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie w tym temacie - to byłabym bardzo wdzięczna, gdyby zechciał się nimi podzielić ;)
Awatar użytkownika

  • Posty:389
  • Rejestracja: 10 Lis 2013, 23:38

  • Post » 25 Paź 2016, 09:48


    Ich geb mal meinen Senf dazu:

    Ein Live-Kontakt wäre mir viel wichtiger – und es müssen Muttersprachler sein. Wenn ich im Vergleichsfall mit Ausländern rede, die meinen, Polnisch zu können, kann ich nie sicher sein, ob das tatsächlich richtig ist. Wenn ich nach Polen fahre, brauche ich zwei Tage, um wieder "drin" zu sein.

    Für Dich gilt also: mit Deutschen und von Angesicht zu Angesicht.
    Es kommt immer auf den Kontext an.
    Awatar użytkownika

  • Posty:6921
  • Rejestracja: 12 Wrz 2010, 11:48
  • Miejscowość: FFM

  • Post » 25 Paź 2016, 11:34


    Naja, nun in meiner Nähe gibt es keinen Deutschen, mit dem ich mich auf Deutsch unterhalten könnte. Also kann von Angesicht zu Angesicht mit einem Deutschlehrer Konversation führen, oder mit einem Muttersprachler (leider) online.
    Awatar użytkownika

  • Posty:389
  • Rejestracja: 10 Lis 2013, 23:38

  • Post » 25 Paź 2016, 12:10


    OK. Aber auf den Muttersprachler bestehe ich ;-)
    kami.la napisał(a):keinen Deutschen, mit dem ich mich auf Deutsch unterhalten könnte.

    In welcher Sprache dann? Oder machen die ihrem Namen alle Ehre und sind niem(c)y? (SCNR)
    Es kommt immer auf den Kontext an.
    Awatar użytkownika

  • Posty:6921
  • Rejestracja: 12 Wrz 2010, 11:48
  • Miejscowość: FFM

  • Post » 25 Paź 2016, 12:26


    Ok - ich gebe zu ;) "sich mit einem Deutschen auf Deutsch unterhalten" klingt tatsächlich relativ wenig sinnvoll :oops: Das ist der Grund, warum ich es so dringend bräuchte :o
    Awatar użytkownika

  • Posty:389
  • Rejestracja: 10 Lis 2013, 23:38

  • Post » 30 Gru 2016, 14:19


    Cena są wysokie, ale pomyślałeś, żeby może znaleźć kogoś kto chciałby porozmawiać tak po prostu, żeby porozmawiać a nie zarobić? Upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu, podciągniesz się z języka, nie wydając złotówki. Jak to zrobić? Wejdź sobie na kamerki online :lol: To jest pierwszy sposób, ale jeśli szukasz rozmowy na poziomie to wystarczy wpisać w wyszukiwarkę .de "szukam rozmowy/ szukam rozmowy skype/szukam znajomych" albo coś w tym stylu, na pewno gdzieś znajdziesz kogoś kto chce po prostu porozmawiać sobie z kimś. Można znaleźć również fora na których użytkownicy rozmawiają ze sobą prowadząc konferencje. Wystarczy pokombinować.
  • Posty:5
  • Rejestracja: 30 Gru 2016, 13:20


  • Wróć do Nauka jÄ™zyka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja