Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - POLSKIE filmy, seriale , książki - PO NIEMIECKU
Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:51

POLSKIE filmy, seriale , książki - PO NIEMIECKU

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 09 Kwi 2018, 16:47


Witam,

czy ktoÅ› z Was zna jakies polskie filmy i seriale po niemiecku?

Mnie udało sie znaleźć na Youtube:

- POLSKI CRASH - z lat 80tych, zreszta oryginalnie chyba dwujezyczny film.

- SEKSMISJA (!!!) - wpiszcie w Youtube "sex mission german" :) Hasło do windy: "verdamnte Scheisse!"

- STAWKA MNIEJSZA NIZ ZYCIE - caly (podobno bez jednego odcinka) serial w wersji niemieckiej. Z pewnoscią robiony "pod" DDR, co zdumiewajace - niemiecki dubbing wykonali polscy aktorzy! Sporadycznie zdarzają się polskie fragmenty i są dźwiękowo gorsze niż niemieckie dialogi. Aha, tytul niemiecki "Sekunden Entscheiden"

Wiecej nie udało mi sie znalezc, jest za to mnóstwo trailerów, np "1944", co wiele osób uznało za niedopuszczalne film o powstaniu po niemiecku. Jak dla mnie absurdalny zarzut ale OK.

Myślę ze gdzies muszą też być po niemiecku np polskie dobranocki.

No i oczywiscie pozostaje polska literatura w przekladzie. Malo kto zdaje sobie sprawe ze polska literatura wlasciwie od zawsze byla i jest tlumaczona w pierwszej kolejnosci na niemiecki.

Polecam Pana Tadeusza - po niemiecku wierszem (w przeciwienstwie np od angielskiego tlumaczenia, gdzie rymów nie zachowano). Każdy z nas w szkole zakuwał wstęp I księgi, czyż i po niemiecku nie jest piękny?

Lithauen! Wie die Gesundheit bist du, mein Vaterland!
Wer dich noch nie verloren, der hat dich nicht erkannt.

In deiner ganzen Schönheit prangst du heut' vor mir,
So will ich von dir singen, – denn mich verlangt nach dir!
  • Posty:8
  • Rejestracja: 03 Lip 2017, 17:22

  • Wróć do Nauka jÄ™zyka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja