Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Nauka niemieckiego
Obecny czas: 28 Kwi 2024, 05:55

Nauka niemieckiego

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Marek ...

Post » 15 Maj 2011, 18:06


Witam,
chciałbym was zapytać jak najlepiej uczyć się samemu j. niemieckiego ?
Moje doświadczenie z niemieckim już jakieś jest, nauka w liceum, pózniej studia tylko jak to często bywa w takich instytucjach nauczyciel zmienia sie co jakiś czas, do tego jak jest sie mlodym i "glupim" nie ma sie samozaparcia to wiadomo ze z nauki nici. Po zakonczeniu nauki nie miałem gdzie wykorzystac moich umiejetnosci jezykowych (o ile mozna to tak nazwac), wiec wiele pozapominalem.
Myslalem nad jakims kursem jezykowym ale jak to w zyciu bywa pracuje na 3 zmiany 7 dni w tyg (produkcja ciagła) i ciezko dopasowac moj czas wolny do wyznaczonych godzin kursow. Prywatne lekcje / korepetycje wiadomo sa jakims rozwiazaniem, tylko koszt tych ze lekcji jest bardzo wysoki :(
Stad moje pytanie, jakie sa wasze doswiadczenia i co polecacie w moim przypadku...

Pozdrawiam
Marek
  • Posty:1
  • Rejestracja: 15 Maj 2011, 17:54

  • Post » 15 Maj 2011, 19:17


    Najlepszy sposób nauki języka niemieckiego jest kwestią bardzo indywidualną. Na jakim poziomie obecnie się znajdujesz? Znasz jakoś podstawy (przedstawienie się, wiek, zainteresowania, kilka slow o jedzeniu)?

    Dobrym sposobem do ćwiczenia mogłyby być krótkie odcinki jakiegoś serialu po niemiecku. Jeśli chodzi o podręcznik, mógłbyś pracować z alles klar. Dużo rzeczy znajdziesz również na naszej stronie Germanin.pl.

    Musisz być przede wszystkim konsekwentny! ;)
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 15 Maj 2011, 19:45


    Ja bym jeszcze dodał:

    1. czytaj proste książki (dla dzieci, dla mlodzieży, a później trudniejsze, o tym co Cię interesuje) i skrupulatnie tłumacz, używaj normalny słownik,
    2. ucz się słówek a najlepiej całych zdań,
    3. czytaj głośno, ponieważ przez słuch też się uczysz, a przede wszystkim w razie błędu, wiesz że go zrobiłeś, bo melodia zdania będzie komiczna.
    4. oglądaj proste filmy niemieckie, najlepiej amerykańskie action filme tłumaczone na niemiecki.
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33


  • Wróć do Nauka jÄ™zyka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja