Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - B2 egzamin
Obecny czas: 25 Kwi 2024, 06:46

B2 egzamin

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 22 Lut 2021, 23:10


Hej, czy znacie jakieś miejsce w sieci, gdzie można przećwiczyć testy na poziomie b2? W przyszły piątek czeka mnie egzamin.

Również za wszelka pomoc, wskazówki, strategie, porady co do egzaminu byłbym wdzięczny.

Być może ktoś wie, na co szczególnie się zwraca uwagę, jeśli chodzi o część pisemną. Lepiej budować bardziej skomplikowane zdania, ale z drobnymi błędami, czy prostsze, mają pewność ich poprawności?
  • Posty:32
  • Rejestracja: 04 Paź 2013, 17:17

  • Post » 05 Mar 2021, 21:00


    Hallo, jestem już po egzaminie. Teraz czekam na wyniki. Może to trwać nawet 20 dni.

    Część pisemna egzaminu polegająca na rozumieniu czytanego tekstu składa się z 5 zadań:
    Mnie interesuje trzecie zadanie. Polega ono "na dopasowaniu do 10 sytuacji/zdań (np. twoja przyjaciółka planuje zrobić prawo jazdy lub twój przyjaciel ma problemy z zarządzaniem czasem) 12 krótkich tekstów o charakterze reklamowym (ogłoszenia/broszury informacyjne/oferty). Teksty mają łącznie 960-1200 słów. Należy uważać nie do każdej sytuacji da się dopasować ogłoszenie i część ogłoszeń zostaje niewykorzystana."

    źródło: https://polski-blog.berlin/2016/01/18/j ... mieckiego/

    Czy są jakieś zasady ile może być tych ogłoszeń nie wykorzystanych? Ile mogę zaznaczyć maksymalnie X. Na kursie powiedziano mi, z nutka niepewności, że 3. Koleżanka zaznaczyła 4. ponieważ tak jej pasowało. Ja zaś zaznaczyłem 2x, ponieważ myślałem, że może się zdarzyć, że maksymalnie 2 ogłoszenia w żaden sposób nie można dopasować do danej sytuacji.

    Wiem, że to forum dla germanistów i mil są widziane posty po niemiecku. Ale jeśli ktoś się dokładnie orientuje, proszę o odpowiedź - ile x w zadaniu 3 można zaznaczyć. Teoretycznie dowolna ilość, nawet 4? Byc może mamy egzaminatora na sali i mógłby cos zdradzić.

    Vielen Dank im Voraus.
  • Posty:32
  • Rejestracja: 04 Paź 2013, 17:17


  • Wróć do Nauka jÄ™zyka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja