Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - porzÄ…dne fiszki na poziomie Å›redniozaawansowanym
Obecny czas: 29 Mar 2024, 15:50

porządne fiszki na poziomie średniozaawansowanym

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 10 Mar 2021, 22:22


TLDR:
Szukam apki do fiszek, która ma następujące bądź zbliżone właściwości:
- apka ma już wbudowaną bazę słówek DE-PL,
- do każdego słówka jest przykładowe zdanie (po niemiecku u polsku) i nagranie audio,
- apka ma system inteligentnych powtórek.

Bardzo lubię korzystać z aplikacji do nauki słówek za pomocą fiszek. Z racji braku czasu (jak u wszystkich) wolałbym uniknąć przygotowywania fiszek samodzielnie.
Testowałem już wiele aplikacji: quizlet, memrise, wortbit; iFiszki+ a ostatnio multisłówka.
Najbardziej odpowiada mi aplikacja iFiszki+, ponieważ do każdego słówka jest przykładowe zdanie. Do słówka oraz zdania jest nagranie audio. Apka ma system inteligentnych powtórek. Z minusów to słaby system testowania oraz zdarzają się literówki.
Wydawca iFiszki+ wycofał apkę ze sklepu play ponieważ nie wspiera już najnowszego androida i dlatego szukam czegoś nowego.

Najlepiej byłoby kupić gotowe talie do aplikacji Anki żeby mieć wszystko pod kontrolą, nie znalazłem jednak nigdzie takich talii do kupienia.

Pozdrawiam,
zatara
  • Posty:2
  • Rejestracja: 10 Mar 2021, 22:10

  • Post » 11 Mar 2021, 16:23


    Ostatecznie zdecydowałem się wypróbować supermemo. Jedyny minus jaki widze to brak tłumaczenia na język polski zdań/przykładów niemieckich, ale można je dodać samemu jako komentarz.
  • Posty:2
  • Rejestracja: 10 Mar 2021, 22:10

  • Post » 17 Mar 2021, 12:18


    Ja uzywam anki. Trzeba stworzyc wlasna fiszke, ale uwazam, ze sie ta inwestycja zwraca, bo lepiej zapamietuje i rzadzej do takiej fiszki wracam. Ostatnio tez w tym programie przyjalem inna strategie. Przestalem wpisywac zdania/wyrazy a zaczalem wklejac print screeny z filmikow na YT z napisami. Czyli ogladam cos po niemiecku na YT, cos zwroci moja uwage i robie print screena gdzie jednoczesnie widze dane wyrazenie. Jednoczesnie angazuje emocje i zmysly. Emocje zwlaszcza kiedy mnie cos zainteresuje czy w jakikolwiek sposob pobudzi moja uwage. Pierwsza strona fiszki nie zwasze jest po polsku, to poprostu opis tego czego ma mozg sam odszukac. Bylem kiedys fanem tradycyjnych fiszek i owszem korzystam z nich, ale na dlusza mete dla mnie moze to byc tylko metoda uzupelniajaca do calosciowej nauki jezyka.
  • Posty:7
  • Rejestracja: 02 Sty 2021, 14:19

  • pepita ...

    Post » 13 Kwi 2021, 14:57


    A co myślicie o nauce niemieckiego przez duolingo?
  • Posty:22
  • Rejestracja: 06 Lut 2020, 16:59


  • Wróć do Nauka jÄ™zyka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja