Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - sÅ‚ownik duden
Obecny czas: 28 Kwi 2024, 05:56

słownik duden

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 03 Cze 2011, 18:47


Witam chciałabym prosić o radę ponieważ moja germanistka w szkole poleciła mi słownik dudena niemiecko-niemiecki i mówiła,że jak chce iść na germanistykę i się pasjonuje tym językiem to jak najbardziej mi się przyda a zarazem druga germanistka która uczy mnie przez 2 tygodnie na kursie to mówi,że jeszcze nie bo to dla studentów i żebym na razie korzystała ze zwykłego słownika itd i teraz nie wiem czy go kupić.Dziękuję z góry za radę:)
  • Posty:19
  • Rejestracja: 27 Mar 2011, 15:20

  • Post » 03 Cze 2011, 20:46


    Studiuję germanistykę. Na Twoim miejscu nie kupowałbym go. Póki co możesz korzystać z bezpłatnej wersji online: http://www.duden.de/. Bo tak na dobrą sprawę po co Ci on? A w której klasie jesteś?
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 03 Cze 2011, 20:47


    Kochana, jeżeli jesteś za niemieckim, to posłuchałbym pierwszą Panią, a dlaczego?

    Jak ktoś chce n.p. uczyć się informatyki, to na pewno nie będzie czekać to tego momentu, aż dostanie się na studia, tylko kupuje koma już, od zaraz, by być jeszcze lepiej przygotowanym na swoje studia. A jak się inaczej rozmyśli, to przynajmniej zna się na kompie i ma więcej szans na innych kierunkach.

    W Twoim wypadku mamy tą samą sytuację. Chcesz studiować, czy planujesz studiować Germanistykę, więc musisz już umieć posługiwać się słownikiem, wiedzieć co te wszystkie skróty znaczą, w innym wypadku każdy Cię wyśmieje, a jak się na coś innego zdecydujesz, to wiesz, co i jak w każdym słowniku, skróty, wyjaśnienia, itd.

    Dużo pisania, ale krótki "Sinn", pierwsza nauczycielka ma więcej w głowie jak ta druga. :)

    PS: Słownik bierz zawsze na wykłady!
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33

  • Post » 03 Cze 2011, 21:03


    idę teraz do I liceum :) ale patrzałam na tą strone i nie mogę znależć tej wersji darmowej:)
  • Posty:19
  • Rejestracja: 27 Mar 2011, 15:20

  • Post » 03 Cze 2011, 21:09


    a może jest taki słownik tylko że polsko niemecki z przykładami itd
  • Posty:19
  • Rejestracja: 27 Mar 2011, 15:20

  • Post » 03 Cze 2011, 21:11


    Z całym szacunkiem, ale jak nie widzisz wersji darmowej to tym bardziej nie potrzebujesz. ;) Wybrane słowo wpisujesz w wielki biały prostokąt, następnie klikasz przycisk "Los".

    Na Twoim etapie nauki poleciłbym Ci kupno dobrego słownika tematycznego (np. stare wydanie Kanionu). Ucz się słownictwa działami, żeby zbudować pewną bazę (Wortschatz).
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 03 Cze 2011, 21:14


    okej dziękuje :) już znalazłam wcześniej baze słówek po prostu na początku dobrze nie spojrzałam:)
  • Posty:19
  • Rejestracja: 27 Mar 2011, 15:20

  • Post » 04 Cze 2011, 15:02


    Glaciesus napisał(a):Na Twoim etapie nauki poleciłbym Ci kupno dobrego słownika tematycznego (np. stare wydanie Kanionu). Ucz się słownictwa działami, żeby zbudować pewną bazę (Wortschatz).



    o takim słowniku mówisz?
    http://allegro.pl/uniwersalny-slownik-t ... 65665.html

    czy istnieje może jeszcze starsze wydanie? (te jest ponoć z 2003)
    Pytam, bo sama przymierzam siÄ™ do kupna dobrego tematycznego..
    Wir leben alle unter demselben Himmel,
    aber wir haben nicht alle denselben Horizont.
    Awatar użytkownika

  • Posty:63
  • Rejestracja: 05 Lis 2010, 20:38

  • Post » 04 Cze 2011, 15:24


    Polecić mogę tylko ten słownik:
    1.jpg
    (14.2 KiB) Jeszcze nie pobierano


    To stare wydanie, zawiera kilka błędów (literówek). Słownik został napisany jeszcze przed reformą ortografii, dlatego też jest w nim stara pisownia. Według mnie to najlepszy słownik tematyczny z jakim miałem styczność.

    szebalba napisał(a):o takim słowniku mówisz?
    http://allegro.pl/uniwersalny-slownik-t ... 65665.html


    Ten słownik dostałem na koniec drugiej klasy liceum. Słownik jest dobry, bardzo szczegółowy. Nie lubię jednak jego układu graficznego - nie jest też podzielony tak, jak ten wcześniejszy. Przez lata przyzwyczaiłem się do takiego podziału, jaki stosuję też na stronie: Prace domowe.
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 04 Cze 2011, 17:05


    ach...szkoda, że nigdzie nie ma zdjęcia, jak ten słownik (który Ty polecasz) wygląda w środku..
    Wir leben alle unter demselben Himmel,
    aber wir haben nicht alle denselben Horizont.
    Awatar użytkownika

  • Posty:63
  • Rejestracja: 05 Lis 2010, 20:38

  • NastÄ™pna

    Wróć do Nauka języka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja