Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - materiaÅ‚y na poziomie C1-C2
Obecny czas: 28 Kwi 2024, 17:56

materiały na poziomie C1-C2

Tematy związane z nauką języka niemieckiego.

Post » 28 Lip 2011, 12:09


Witam serdecznie!Mam malutką prośbę. Czy może zna ktos z Was jakieś dobre materiały na poziomie C1-C2? Albo jakąś pozycję pomostową, która prowadzi do C2 (ogólnie jest wybór takich pozycji, ale do pozimów B1-B2, czy B2-C1, bo szczerze mówiąc do C1-C2 jeszcze nie widziałam).Chodzi mi głównie o słownictwo, bo gramatycznie jestem dość dobra.
Za pomoc z góry baaaaardzo serdecznie dziękuję :)
  • Posty:5
  • Rejestracja: 01 Kwi 2011, 16:25

  • Asgard ...

    Post » 28 Lip 2011, 16:11


    C1

    - wszelkie matury rozszerzone (nowe i stare) → w rupieciarni (link w moim profilu); wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że maturka rozszerzona (dobrze lub b. dobrze zdana) to właściwie już całkiem mocne C1

    - materiały Bartka na http://www.germanin.pl (wcale nie tak mało)

    - ten test rób: → rupieciarnia → 201... → w kategorii C jest np. test "Eppert Grundwortschatz Deutsch" (jest tam w paczce ZIP lista testów jako HTML, więc się dokopiesz spox)

    - na uztranslations (znajdziesz Googlem) w dziale "German" takie:

    em Brueckenkurs, EM Abschlusskurs. Deutsch als Fremdsprache fuer die Mittelstufe, Training Zentrale Mittelstufenpruefung, EM Brueckenkurs Neu 2008, Mit Erfolg zur Mittelstufenpruefung, Prüfungstraining Goethe-Zertifikat C1 - te dwa ostatnie mógłbym zwłaszcza polecić, bo nie ma jak to trzaskać zadania z egzaminów

    - w rupieciarni → wszystko, co się zaczyna na "OOJN" (na wysokości litery O) → z etapów szkolnych i okręgowych

    - w rupieciarni → "Aufnahmetests - nicht philologische Fakultäten"


    C2

    - "Das Oberstufenbuch" → chomiki mają

    - w rupieciarni → "Oberstufe - Umformungsbereich..." (to jest w formacie DJVU)

    - w rupieciarni → "Germanistik, Lehrerkollegs, Linguistik - DaF - Aufnahme- und Feststelltests..."

    - w rupieciarni → wszystko, co się zaczyna na "OOJN" (na wysokości litery O) → z etapów finałowych

    - książczyny do KDS/GDS (zazwyczaj autorstwa pani Frey) → w handlu ciężko zdobyć, ale chomiki to mają, a Google pomoże znaleźć wewnątrz chomików

    - u Bartka na http://www.germanin.pl masz też trochę rzeczy tego kalibru, np. Funktionsverbgefüge

    - w rupieciarni → "Wörter zur Wahl" lub "Deutsch für Germanisten" (ale to już bardzo mocne C2, właściwie C2+); zresztą samą książkę "Wörter zur Wahl" widziałem zdaje się już gdzieś na chomikach

    Aha, testy do DSH są tak pomiędzy, tzn. jedną nogą w C1, a drugą już w C2, więc możesz korzystać (→ rupieciarnia → "48 DSH..." oraz "Habt ihr...").

    Generalnie jak docigniesz w pobliże KDS, to warto sięgać po lektury do KDS (co roku publikowana lista na stronie Goethego), bo czytając najlepiej utrwala/poznaje się słownictwo. W sumie, to wszystkim najbardziej zawsze zalecam trzaskanie testów egzaminacyjnych, maturalnych, olimpiadowych itp., bo tam przecież występuje masa słownictwa, które można sobie na bieżąco wynotowywać.

    Pytasz o spójną pozycję pomostową prowadzącą od np. B1 aż pod samo C2. Kiedyś istniała zdaje się pięciotomowa (bodajże) seria "Stufen Kolleg Deutsch als Fremdsprache", ale ciężko to dorwać (może w bibliotekach przy germach). Obecnie nie kojarzę jakiejś innej dostępnej pozycji.

    No i pokop trochę w rupieciach jeszcze. Może Teachmaster Ci podpasuje (bazy dołączone, np. synonimy możesz jechać) lub Anki (tu bazy można ściągać z wnętrza programu).
    ... The Eternal Validity of the Soul ...
    Awatar użytkownika

  • Posty:668
  • Rejestracja: 08 Paź 2010, 22:10

  • Post » 28 Lip 2011, 18:33


    Wooooow! :shock: Dziękuję z całego mojego serducha! Stwierdziła faaiisuto po czym rzuca się na podłogę i dotykając czołem podłogi trwa w tejże pozycji przez 12 h, jako oznaka przeogromnej wdzięczności.
    Jako, że język polski to lingua franca (franca przeokropna), to wyobraziłam się nieprecyzyjnie i ogólnie pytając o pozycję pomostową miałam na myśli tylko na poziomie C1-C2. Bo właśnie często widziałam takie, które doprowadzają od B1 do B2, czy B2 do C1, ale nigdy C1-C2. Ale nieistotne. Materiał, który mi podałeś powinien "wystarczyć".
    Jeszcze raz serdeczne dzięki :) :)
  • Posty:5
  • Rejestracja: 01 Kwi 2011, 16:25


  • Wróć do Nauka jÄ™zyka

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja