Obecny czas: 28 Mar 2024, 12:51

Przygotowania

Pytania związane z egzaminem maturalnym - część ustna.

Post » 28 Cze 2011, 13:23


Hej ;)
W związku z czasem wolnym, chcę wykorzystać go na przygotowania do matury ustnej z j.niemieckiego.Jednakże nie wiem jak się do tego zabrać.Czy ćwiczyć sobie samemu czy wziąść sobie korki,jeżeli samemu to w jaki sposób,czy znacie jakieś,jak wy ćwiczyliście ?
proszę o rady i odpowiedzi,z góry dzięki ;)
Pozdrawiam ;D
  • Posty:115
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 18:04

  • Post » 02 Lip 2011, 13:34


    Ja sobie robiłem Alles Klar. Przerabiałem po kolei wszystkie działy. Na każdy temat mówiłem sobie po dwa, trzy zdania, potem każde zdanie rozwijałem i próbowałem mówić coraz więcej. Rozszerzona matura nie jest trudna - do części z kolażem możesz przygotować się w domu. Na część z tematem zdarzysz przygotować się w czasie przeznaczonym do zapoznania się z zadaniami.
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 04 Lip 2011, 12:40


    Ja właśnie w szkole przerabiam alles klar i mam też inne publikacje,tak więc dobrze się składa :DPisałeś o maturze rozszerzonej,a teraz jest tylko 1 poziom,właśnie od mojego rocznika i są 3 zadania:rozmowa sterowana,opis obrazka,wybór z pośród paru zdjęć jednego i uzasadnienie dlaczego tak i nie.Jak dotychczas sobie ćwiczyłam na obrazkach to wychodzi to całkiem nieźle,więc z tym nie bd problemu,jednak problem już jest gdy jest rozmowa sterowana bo musi być do tego druga osoba...Dzięki za odpowiedź :D
  • Posty:115
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 18:04

  • Asgard ...

    Post » 13 Lip 2011, 21:00


    No to trzaskaj (pisz gotowe) modelowe scenki/sytuacje oraz opisy zdjęć, najlepiej jedną każdego dnia. Masz tu forum, to Ci ludzie to przejrzą, poprawią, doradzą, dopiszą brakujące sprawy itp. Natomiast korki/kurs w małej grupce lub nauka w tandemie z inną osobą zawsze bardzo wskazane.

    Takie scenki np. :

    https://yadi.sk/i/wCREMKrHbqFpq (jeśli Ci podpasuje, to Ci mogę przez PN wersję podesłać, co to się da z niej wykopiowywać tekst)

    oraz nadające się obraziołki/collage:

    https://yadi.sk/i/fBSnS7Y8bqFxk (w tym wykopiesz)

    https://yadi.sk/d/Ss8Z1VO1bqGXX (a tu kilka oryginalnych zestawów ze zdjęciami z matur z OKE Poznań + moje stare collage, też się mogą przydać przecież)

    Zresztą wcale nie musisz korzystać z tych materiałów powyżej, bo nawet "Alles klar" przy całej swojej kaszaniastości (moim subiektywnym zdaniem) spokojnie wystarczy, bo tu się liczą tylko chęci i codzienna systematyczna praca MAŁYMI SPOKOJNYMI KROKAMI (20-30 min dziennie I NIE WIĘCEJ!!! styknie).

    Pzdr. ;)
    ... The Eternal Validity of the Soul ...
    Awatar użytkownika

  • Posty:668
  • Rejestracja: 08 Paź 2010, 22:10

  • Post » 16 Lip 2011, 10:00


    styknie


    tego już chyba 20 lat nie słyszałem/czytałem; to typowo śląskie :)
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33

  • Post » 26 Lip 2011, 12:39


    Wielkie dzięki.Ja się tu martwiłam,że mam mało materiałów stymulujących a tu taka mocna dawka wszystkiego :)Jeżeli byś mógł przesłać link do: https://yadi.sk/i/wCREMKrHbqFpq , bym mogła przekopiować,gdyż to się bardzo bardzo przyda,bd wdzięczna.Teraz to na pewno mi styknie wszystkiego :DJeszcze raz dzięki :)
  • Posty:115
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 18:04

  • Asgard ...

    Post » 26 Lip 2011, 12:54


    @Japanese - nie wiedziałem, że "styknie" to regionalne :)

    @Martyna22124 - już Ci wysyłam, wkleję cały tekst w body prywatnej wiadomości

    Pzdr :)
    ... The Eternal Validity of the Soul ...
    Awatar użytkownika

  • Posty:668
  • Rejestracja: 08 Paź 2010, 22:10

  • Post » 26 Lip 2011, 12:57


    Ok,mam :DDZięki!!!
  • Posty:115
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 18:04

  • Asgard ...

    Post » 26 Lip 2011, 22:26


    1. Wleźnij no może jeszcze na http://ankisrs.net/ i pobierz sobie program Anki.

    2. Zainstaluj go na kompie.

    3. Odpal

    4. Tam w programie można pobierać bazy słówek/lekcje itp. (z poziomu programu, nie ze strony programu; oczywiście komp musi być "internetny"). Taki klawisz na dole się będzie nazywał "Pobierz" albo "Download" (u mnie w niemieckiej wersji to jest jako "Herunterladen").

    5. Wśród baz będzie tam taka jedna, co to się nazywa "150 sytuacji językowych ..." (łatwo znaleźć wpisując "150 sytuacji" w okienku filtrowania/szukania u góry).

    6. Se może pobierz. To było pod starszą maturę ustną i żem to robił 15 lat temu (ale nie tą najstarszą z bardzo dawnych lat, więc scenki, choć ograniczone do pojedynczych jednozdaniowych reakcji językowych, już były na niej), więc się przyda na pewno też i do nowej.

    ... to tak jakby deszcz padał, bo normalnie to szkoda wakacji przecież :)
    ... The Eternal Validity of the Soul ...
    Awatar użytkownika

  • Posty:668
  • Rejestracja: 08 Paź 2010, 22:10

  • Post » 27 Lip 2011, 12:13


    Tak,z pewnością się przyda :)A pogoda tego roku na wakacjach nas nie rozpieszcza niestety.Dzięki jeszcze raz za pomoc :)
  • Posty:115
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 18:04

  • Następna

    Wróć do Egzamin ustny

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja