Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Germanistyka we WrocÅ‚awiu
Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:52

Germanistyka we Wrocławiu

Inne

Post » 25 Sie 2011, 18:33


Hej :)To może ja też przyłącze się do pytania kolegi,tylko że jedna zmiana:czy są jakieś dobre uczelnie germanistyczne na Górnym Śląsku ?
  • Posty:115
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 18:04

  • Post » 25 Sie 2011, 19:24


    Do jasnej cholery! :shock:

    Co to znaczy dobra uczelnia według Was? Prawda jest taka, że wszystkie germanistyki borykają się z problemami finansowymi. Rarytasów u nas w kraju nie znajdziecie. Dlaczego Wrocław robi na Was takie wrażenie? Ja rozumiem, największa germanistyka zagraniczna na świecie. Ale proszę zrozumcie, to nie uczelnia zrobi z Was orłów! Żeby odnieść sukces w życiu zawodowym, trzeba codziennie nad sobą pracować. Waszym priorytetem powinna być rzetelna praca przez całe życie - tylko wtedy zostaniecie naprawdę dobrymi germanistami.
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • lektor ...

    Post » 26 Sie 2011, 08:36


    Glaciesus napisał(a):Do jasnej cholery! :shock:

    Co to znaczy dobra uczelnia według Was? Prawda jest taka, że wszystkie germanistyki borykają się z problemami finansowymi. Rarytasów u nas w kraju nie znajdziecie. Dlaczego Wrocław robi na Was takie wrażenie? Ja rozumiem, największa germanistyka zagraniczna na świecie. Ale proszę zrozumcie, to nie uczelnia zrobi z Was orłów! Żeby odnieść sukces w życiu zawodowym, trzeba codziennie nad sobą pracować. Waszym priorytetem powinna być rzetelna praca przez całe życie - tylko wtedy zostaniecie naprawdę dobrymi germanistami.


    Napiszę krótko: zgadzam się, to nie uczelnia jest najważniejsza, liczy się osobiste zaangażowanie w naukę i praca, ciężka praca.
    Awatar użytkownika

  • Posty:7
  • Rejestracja: 26 Sie 2010, 14:59

  • Post » 28 Sie 2011, 10:47


    To nie uczelnia jest najważniesza,
    OK, ale jest też ważna, bo jak trafisz na tłuków - niby germanistów, czy tzn. zadufanych orłów - to później potrzebujesz sporo pomocy i motywacji, by się opamientać.

    Ja osobiście mam wrażenie - na podstawie pierwszej wypowiedzi -, że Bartek powoli traci ziemię pod nogami. Wielka szkoda!!!
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33

  • Post » 28 Sie 2011, 11:07


    ech - zebrało mu się... wolno mu
    :-)
    Es kommt immer auf den Kontext an.
    Awatar użytkownika

  • Posty:6921
  • Rejestracja: 12 Wrz 2010, 11:48
  • Miejscowość: FFM

  • Post » 28 Sie 2011, 12:31


    Japanese napisał(a):Ja osobiście mam wrażenie - na podstawie pierwszej wypowiedzi -, że Bartek powoli traci ziemię pod nogami. Wielka szkoda!!!


    Zapewniam, Bartek ma się już dobrze! ;)
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 30 Sie 2011, 21:35


    Japanese napisał(a):
    To nie uczelnia jest najważniesza,OK, ale jest też ważna, bo jak trafisz na tłuków - niby germanistów, czy tzn. zadufanych orłów - to później potrzebujesz sporo pomocy i motywacji, by się opamientać.


    No i właśnie oto mi chodziło.Dzięki serdeczne :)
  • Posty:115
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 18:04

  • Post » 31 Sie 2011, 21:07


    Wiem, ja bym też nie dał mojego dziecka do bliskiego lepszego przedszkola, wiedzac, że jest b. zdolne, a co dopiero do wyższej szkoły.

    Znając otoczenie Wrocławia i b. fajnych ludzi z Dolnośąskiego, a również kontakty uczelni z zagranicą, czy konkretnie z Niemcami, sam bym chciał studiować we Wrocławiu Germanistykę (dziennie) razem Translatoryką (zocznie), nawet mimo faktu, że nie ma tam wody pitnej, tylko jakieś siuśki. :)
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33

  • Post » 31 Sie 2011, 21:38


    Ja nie mam rozpoznania co do uczelni,a jestem przed maturą i myśle o filologii niemieckiej,dlatego pytałam,czy jest jakaś lepsza na śląsku,bo rozchodzi mi się o dojazd :D
  • Posty:115
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 18:04

  • Post » 31 Sie 2011, 21:47


    Przeniesiemy Śląsk nad morze i wtedy zapraszam do: Instytut Filologii Germańskiej. ;) Z czasem przybędzie osób na tym forum, germanistyki też się tu zaprezentują - w ciągu roku coś sobie wybierzesz.
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • PoprzedniaNastÄ™pna

    Wróć do Inne

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja