Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Germanistyka we WrocÅ‚awiu
Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:38

Germanistyka we Wrocławiu

Inne

Post » 31 Sie 2011, 22:48


Jestem ciekaw, jakie uczelnie będą się u Ciebie, Bartek, ogłaszaś, czy ubiegać o studentów. Dobry pomysł. :D

@ Martyna:

Jak jesteś przed maturą, to zwróć proszę uwagę na interpunkcję, bo robisz b. głupie błędy.

... gehabt,(przerwa jednego znaku) ...

i to dotyczy każdego (!, ?, ", (, ), ...) znaku. Zobacz tekst od Bartka!
A idea jest taka, że tekst się nie zlewa i latwo go czytać. Więc rób odstępy. Dzięki z góry.
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33

  • zizu ...

    Post » 04 Wrz 2011, 23:00


    Chyba poprawiam w tym roku maturę z polskiego i próbuję się dostać albo do Wrocka albo do Poznania. Choć patrzyłem na progi w Poznaniu strasznie wysokie ;< Ale złożyć podanie nie zaszkodzi.

    Przy okazji tego pustego roku w moim życiu bez szkoły myślicie można się czegoś nauczyć? Np. słownictwo, ćwiczenia, gramatyka samemu? Tylko jakimi metodami.... Bo sprawdzianów nie ma toteż nie ma takiego bata nade mną ;>
  • Posty:10
  • Rejestracja: 14 Sty 2011, 17:08
  • Miejscowość: woj. mazowieckie

  • Post » 05 Wrz 2011, 14:08


    Ja na Twoim miejscu robiłbym systematycznie testy, które kiedyś trzeba było zdać, żeby dostać się na germanistykę. Później ćwiczyć testy na poziomie C2. Uczyć się słówek tematycznie. Ale przede wszystkim oglądać filmy, seriale i teleturnieje po niemiecku.
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • zizu ...

    Post » 06 Sty 2012, 02:39


    Glaciesus napisał(a):Ja na Twoim miejscu robiłbym systematycznie testy, które kiedyś trzeba było zdać, żeby dostać się na germanistykę.

    Hmmm a spotkałeś się w Internecie z tymi testami? Ja szukałem z dobre pół godziny i nic.

    pozdrawiam
  • Posty:10
  • Rejestracja: 14 Sty 2011, 17:08
  • Miejscowość: woj. mazowieckie

  • Post » 06 Sty 2012, 15:44


    A ja wpisałem w Google i od razu wyszło mi 80 tysięcy wyników ;) Tu przykładowy: http://www.ujk.edu.pl/znf/testy/test_germ.htm.

    Nie wiem, gdzie mieszkasz. U mnie w Szczecinie jest na przykład pełno książek z takimi testami - wystarczy przejść się po bibliotekach.
    Awatar użytkownika

  • Administrator
  • Posty:793
  • Rejestracja: 23 Sie 2010, 22:11
  • Miejscowość: Szczecin

  • Post » 23 Sty 2012, 16:34


    Znacie może progi procentowe,od których się przyjmuje ludzi dajmy na to we Wrocławiu ?z podts 89% i z rozsz 76% starczyłoby ?
  • Posty:115
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 18:04

  • roza93 ...

    Post » 25 Cze 2013, 09:00


    do carolynne91 - dlaczego żałujesz że wybrałaś Germanistykę na UJ? Jest tak źle? Ja się też zastanawiam między Wrocławiem a Krakowem. Lecz o tym drugim mieście mogę raczej zapomnieć.
  • Posty:1
  • Rejestracja: 25 Cze 2013, 08:53

  • Post » 06 Paź 2015, 17:43


    Hej ! :) nie poszukujesz teraz czasami pracy z wykorzystaniem języka niemieckiego albo nie masz jakiś znajomych, którzy znają dobrze język niemiecki i szukają pracy ? Praca od 2 listopada, na ul. Armii krajowej, w jednym z wieżowców, polega na obsługiwaniu klientów, którzy korzystają z portalu, firmy Ebookers (Easyjet pewnie coś więcęj Ci powie, a to jest podobna firma i bardziej znana) chodzi o obsługę klientów sektorze turystycznym, czyli osoby, klienci korzystające z Ebookersa, kontaktują się z naszymi pracownikami jeśli mają jakieś problemy dotyczące podróży, zmiana rezerwacji, zagubiony bagaż, problemy na lotnisku, opóźnienia itd, kontakt jest taki, ze dzwonią do nas jak mają problem albo piszą mail-e. Możliwość rozwoju w późniejszym czasie na bardziej specjalistyczne miejsca do obsługi klientów biznesowych, social media. bonusy do kilkuset zł miesięcznie za osiągniecie targetów :) zapraszam do kontaktu: olka_zurek@op.pl
  • Posty:1
  • Rejestracja: 06 Paź 2015, 17:42

  • Maria ...

    Post » 11 Lut 2016, 21:04


    Ja skończyłam germanistykę we Wrocławiu i mam miłe wspomnienia. Ale to już ładnych parę latek temu. :D
  • Posty:11
  • Rejestracja: 18 Maj 2014, 01:24

  • Poprzednia

    Wróć do Inne

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja