Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - wahrig duden
Obecny czas: 27 Kwi 2024, 14:25

wahrig duden

Inne

Post » 26 Lis 2010, 21:37


Witam, chciałabym zakupić słownik niemiecko-niemiecki. A więc mam pytanie, jaki słownik kupić? Jaki jest wg was najlepszy? tylko proszę piszcie pełne nazwy, bo z tego co wiem wahrig czy duden mają różne rodzaje, na ktorych się nie znam, wiec mi wytlumaczcie przy okazji ktory co zawiera. Proszę o pomoc! :)
  • Posty:44
  • Rejestracja: 21 Lis 2010, 12:24

  • Post » 26 Lis 2010, 22:34


    Monajka, zależy oczywiście do czego potrzebujesz ten słowink, jak do studiów germanistyki to bym Ci zaproponował duży Pons de/pl i pl/de, i duży Wahrig. I masz własciwie spokuj do końca studiów.

    A najlepiej jakiś Langenscheidt w formie komputerowej, tu masz pełno pakietów, jak n.p. Herkunftswörterbuch, Synonymwörterbuch, Fremdwörterbuch, słownik DE/PL i PL/DE, itd. Ja z tego bardzo często korzystam, bo książki są mi za umständlich i poza tym mam tu wszystko razem. Jak wpiszę n.p. jakieś słowo/wyraz to mam wszytkie książki na raz z tym wyrazem/słowem. Pasuje super do laptopa.

    Gruß

    Japa
  • Posty:1991
  • Rejestracja: 06 Lis 2010, 21:33

  • Post » 26 Lis 2010, 23:50


    Hmm.. Wlasciwie racja w tym spora jest.
    Jesli jednak chodzi o ksiazke to mam upatrzona, ale nie wiem czy to w Polsce dostepne bedzie, bo nie znalazlam jeszcze. U nas sÄ… takie granatowe Wahrigi z napisem deutsch als fremdsprache i nie wiem czy to to samo z tym ponizej:

    http://www.amazon.de/gp/product/3577102 ... JY4DVF267Q
  • Posty:44
  • Rejestracja: 21 Lis 2010, 12:24


  • Wróć do Inne

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja