Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Nieszablonowy kurs jÄ™zyka niemieckiego [SZUKAM]
Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:05

Nieszablonowy kurs języka niemieckiego [SZUKAM]

Inne

Post » 03 Mar 2014, 23:55


Witam,
Szukam kursu w formie książki, mp3, programu PC,płatnego lub darmowego, który pozwoli mi polepszyć mój język niemiecki. Zdaję sobie sprawę, że takich pytań i odpowiedzi w sieci jest mnóstwo i wystarczy poszukać, ale chciałbym sprecyzować tu moje oczekiwania co do takiego kursu.

Otóż znam niemiecki na poziomie podstawowym. Myślę, że będzie to poziom A2. Z matury miałem 90%P i 95%U.
Jednak nie potrafię efektywnie się uczyć z książek o konwencjonalnym podejściu.
Tzn. nie lubię kursów, w którym kładzie się nacisk na gramatykę,a słownictwo stawia w mojej opinii na drugim planie. Znam podstawy gramatyki i chciałbym się skupić na słownictwie. Mam dobrą pamięć, ale najefektywniej uczę się, gdy materiał mam "podany na tacy". Szukam więc kursu, który skupia się na słownictwie, a podawane informacje są zwięzłe,ugrupowane, jak to niektórzy mówią "na wykucie". Możecie polecić jakiś kurs dla mnie?

Pozdrawiam Syzyf.
  • Posty:2
  • Rejestracja: 03 Mar 2014, 23:47

  • Cosi ...

    Post » 04 Mar 2014, 08:25


    Drogi Syzyfie, nie wiem co Tobie polecić. Większość kursów (albo nawet wszystkie) bazuje i na słownictwie i na gramatyce. Ale też do większości dołączane są nagrane teksty. Mogę dać Ci radę, wiem, dobrymi radami jest piekło wybrukowane. Jeżeli chcesz się uczyć słownictwa, zgraj sobie teksty w formie MP3 na komórkę, czy coś tam innego i słuchaj w każdej chwili, kiedy masz zajęte ręce (lub nogi) a głowę wolną. Przy sprzątaniu, bieganiu, w autobusie, na spacerze, gdzie tylko chcesz. Głowa wolna - uczy się niemieckiego, reszta - np sprząta dom. Dwa w jednym. Podcastów po niemiecku znajdziesz w internecie całe mnóstwo np. http://www.duden.de/podcast. Pozdrawiam serdecznie, życzę wytrwałości i efektów. :D
  • Posty:30
  • Rejestracja: 23 Kwi 2013, 06:25
  • Miejscowość: PoznaÅ„

  • Post » 06 Mar 2014, 01:22


    Dziękuje za zainteresowanie Cosi.
    A czy istnieją takie pliki mp3 z nauką języka niemieckiego, gdzie najpierw jest słowo po polsku, a potem po niemiecku, ew. po tłumaczeniu jeszcze sposób użycia w przykładowym zdaniu?
  • Posty:2
  • Rejestracja: 03 Mar 2014, 23:47


  • Wróć do Inne

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja