Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Zeitungen und Zeitschritfen in Deutchland
Obecny czas: 28 Mar 2024, 12:59

Zeitungen und Zeitschritfen in Deutchland

Inne

Post » 14 Paź 2014, 13:17


Potrzebuję pomocy - będę pisała pracę dot. analizy tekstów na przykładzie horoskopów i chciałabym porównać horoskopy pisane w języku niemieckim i polskim. Na razie będę analizować horoskopy, które pojawiają się w gazetach. I tu ogromna prośba do Was - muszę zacząć zbierać materiał, a nie za bardzo wiem po jakie gazety niemieckojęzyczne sięgnąć. Słyszałam, że horoskopy w gazetach na wyższym poziomie (oraz w tych droższych) są zupełnie inaczej pisane od tych tańszych. Są one kierowane do różnych grup społecznych i w związku z tym przekazują różne treści nawet w horoskopach.

Będę wdzięczna jakbyście mogli mi polecić parę tytułów gazet :)

Gdyby ktoś był również w posiadaniu jakichś materiałów dotyczących języka w horoskopach (bardziej chodzi o językoznawstwo - a więc stylistyka, gramatyka itp. ) to również nie pogardzę :D
Awatar użytkownika

  • Posty:389
  • Rejestracja: 10 Lis 2013, 23:38

  • Post » 14 Paź 2014, 16:17

    Awatar użytkownika

  • Posty:6921
  • Rejestracja: 12 Wrz 2010, 11:48
  • Miejscowość: FFM

  • Post » 23 Paź 2014, 16:18


    http://www.spiegel.de/wissenschaft/mens ... 55191.html

    Z tego artykułu wyczytałam, że wg Furthmann horoskopy w różnych gazetach są pisane w różny sposób w zależności od grup, które będą je czytały.

    Tą myśl miałam pisząc swój post - coś więcej będę wiedziała, jak przeczytam jej książkę, którą sobie właśnie zamówiłam :)
    Awatar użytkownika

  • Posty:389
  • Rejestracja: 10 Lis 2013, 23:38

  • Post » 23 Paź 2014, 17:58


    OK... :-)

    Jetzt hast Du auch mein Verständnis (auch wenn Du es eigentlich nicht brauchst). Ist bestimmt eine lustige Geschichte, wenn mich persönlich diese Dinger auch nicht ansprechen.

    Frau Furthmann hat aber nur "Brigitte", "Popcorn" und "Tina" ausgewertet, alles nicht sonderlich "ernste" Medien. Aber egal, ob es unterschiedliche Sprache gibt, ist interessant.
    Es kommt immer auf den Kontext an.
    Awatar użytkownika

  • Posty:6921
  • Rejestracja: 12 Wrz 2010, 11:48
  • Miejscowość: FFM


  • Wróć do Inne

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

    cron
     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja