Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - JÄ™zyk niemiecki dla obcokrajowców - gdzie?
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 14:20

Język niemiecki dla obcokrajowców - gdzie?

Inne

Post » 16 Gru 2014, 12:04


Szukam szkoły językowej, która miałaby w swojej ofercie lekcje języka niemieckiego dla obcokrajowców (mąż jest Anglikiem, nie mówi praktycznie wcale po polsku). Z góry dziękuję za wszelkie namiary. Interesuje mnie głównie Warszawa (ew. bliskie okolice, max do 50km).
  • Posty:2
  • Rejestracja: 15 Kwi 2014, 15:11

  • Post » 18 Gru 2014, 21:20


    Pani Marto,
    niestety nie znam odpowiedzi na pytanie, ale chciałam się podzieliś doświadczeniami: kursy grupowe w przypadu Pani męża to trochę bez sensu. Chyba że nauczyciel będzie mówił tylko po niemiecku, albo umiał na tyle angielski, by mu wszystko szybko przetłumaczyć. Czy inni uczniowie w grupie będą z tego zadowoleni - wątpię... Najlepiej poszukać lekcji prywatnych z germanistą, który zna angielski i to dobrze. Chyba że mąż zna inne języki fleksyjne, gdzie występują przypadki. Anglicy i Hiszpanie mają duże trudności ze zrozumieniem samej idei przypadków. Miałam przyjemność uczyć wielu uczniów obu narodowości i większość ma z tym wielkie problemy. Jeżeli mąż pójdzie dodatkowo na kurs, gdzie dużo nie będzie rozumiał, szkoda czasu i pieniędzy...

    Pozdrawiam!
    Zapraszam na mojego bloga http://odkryj-niemiecki.blogspot.de
    Naucz siÄ™ niemieckiego na autentycznych tekstach.
    Awatar użytkownika

  • Posty:4
  • Rejestracja: 18 Gru 2014, 20:28
  • Miejscowość: Berlin

  • sandra ...

    Post » 19 Gru 2014, 11:43


    Rzeczywiście może być ciężko cokolwiek znaleźć, tak jak powiedziała Pani Magdalena - zajęcia w grupie mogą nie być zbyt dobrym pomysłem. Niektóre szkoły językowe mają w swojej ofercie lekcje języka niemieckiego, które przeznaczone są dla obcokrajowców, więc myślę, że w przypadku Pani męża to mogłoby być dobrym pomysłem. Tutaj jest więcej informacji - http://www.berlitz.pl/en/programs_for_adults/learn-german-the-berlitz-way.html. Mam nadzieję, że pomogłam.
    Pozdrawiam,
    Awatar użytkownika

  • Posty:14
  • Rejestracja: 07 Kwi 2014, 09:25

  • Post » 22 Gru 2014, 20:10


    Dzieki
  • Posty:3
  • Rejestracja: 22 Gru 2014, 18:26


  • Wróć do Inne

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja