Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - mówienie po niemiecku
Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:58

mówienie po niemiecku

Inne

Post » 19 Lip 2016, 16:29


hej :)

mam dość spory problem (myślę, że nie odnosi się stricto do języka niemieckiego, ale obecnie objawił się przy jego nauce)

Uczę się niemieckiego od ok. roku - piszę bardzo dobrze (uważam, że spokojnie na poziomie B2), rozumiem wiele....słucham osób, które mówią i wcale nie 'produkują' zdań, których nie byłabym w stanie sama ułożyć....a jednak, gdy zaczynam mówić to jakbym nie przekroczyła poziomu A2 =|
Wiem, że po części to stres...wiem, że takie są 'etapy' nauki (mówienie przychodzi ostatnie...), ale jestem załamana. Mam nadal ogromną motywację do nauki, wiem, że muszę nad tym pracować, ale zaczyna mnie to bardzo martwić.

Staram się układać zdania w głowie - powtarzać je na głos, mówić jak najwięcej, ale efekt marny. Macie jakieś porady ? jak sobie jeszcze z tym radzić ? :(

dziękuję z góry...
  • Posty:21
  • Rejestracja: 28 Paź 2014, 09:49

  • Post » 01 Sie 2016, 18:22


    Hmmm... wydaje mi się, że to kwestia psychiki i pewnego rodzaju strachu, że kiepsko Ci pójdzie. Mnie mówienie np. do lustra zawsze pomagało. Spróbuj przećwiczyć potencjalna rozmowę, która Ci słabo poszła i postaraj się mówić sama do siebie szybciej. Wtedy odkryjesz swoje błędy i nad nimi popracujesz.
  • Posty:3
  • Rejestracja: 01 Sie 2016, 18:05

  • Imbers ...

    Post » 22 Wrz 2016, 10:04


    No ja to samo muszę sobie dużo samemu mówić żeby wszystko było jak należy.
  • Posty:4
  • Rejestracja: 22 Wrz 2016, 10:01

  • Post » 21 Lut 2017, 10:01


    Powiem ci że ja właśnie uczę się na niemiecki i kurde matura przede mną a ja coraz mniej umiem takie mam wrażenie.
    helo
  • Posty:6
  • Rejestracja: 20 Lut 2017, 14:39

  • Post » 25 Maj 2017, 15:23


    Przed maturą czy jakimś innym egzaminem często ma się wrażenie, że wie się mniej niż kilka miesięcy wcześniej. Ale w praktyce okazuje się, że nie jest tak źle.
    Co do mówienia to faktycznie jest kwestia psychiki i strachu przed popełnieniem błędów. Jeśli tylko macie okazje do ćwiczenia komunikacji i używania danego języka w praktyce to warto z niej korzystać. Rozmówki ze znajomymi czy kimś z rodziny, kto zna niemiecki też są dobrym pomysłem :)
  • Posty:7
  • Rejestracja: 25 Maj 2017, 10:04


  • Wróć do Inne

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja