Forum jÄ™zyka niemieckiego • Zobacz temat - Część praktyczna pracy
Obecny czas: 28 Mar 2024, 18:51

Część praktyczna pracy

Inne

Post » 10 Sty 2017, 09:54


Mam problem z częścią praktyczną mojej pracy magisterskiej, która opisuje das Verb "sein" in Verbindung mit transitiven und intransitiven Verben, ma to być porównanie konstrukcji typu das Zustandspassiv z das Perfekt mit sein z dodatkowym odniesieniem się do analizy tych konstrukcji w języku niemieckim i polskim. Jako korpus badawczy mam książkę w wersji niemieckiej i polskiej. Tylko nie wiem jak to ugryźć. Powinno to się oczywiście pokrywać z częścią teoretyczną mojej pracy, w której pisałam głownie o das Verb "sein" als Kopula vs. als Auxiliar, opisywałam das Zustandspassiv oraz das Perfekt mit sein, jak i porównywałam te konstrukcje w języku niemieckim i polskim. O ile teoria poszła gładko, to w ogóle nie wiem jak się zabrać za tą drugą część - nie mam jeszcze żadnych punktów, według których bym pracowała nad tym korpusem. Mój promotor chciałby, aby dodatkowo odnieść przykłady z mojego korpusu do klasyfikacji czasowników pod względem Aktionsart wg Vendlera, a więc na states, activities, accomplishments i achievments...
Awatar użytkownika

  • Posty:389
  • Rejestracja: 10 Lis 2013, 23:38

  • Wróć do Inne

    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

     
    Powered by phpBB © phpBB Group. | Idol designed by Planetstyles.com
     Nawigacja