Obecny czas: 12 Gru 2018, 08:09

Stopień zaawansowania, by zrozumieć teksty piosenek.

Inne

vxrtal ...

Post » 16 Lut 2018, 21:57

Witam, ostatnio zacząłem słuchać rapu w języku Niemieckim i strasznie zajarałem się tym tematem. Chyba zacznę się go uczyć, ale nie o tym tutaj..

Mam taką zagwostkę, na jakim stopniu zaawansowania w nauce tego języka trzeba być, by zrozumieć tekst - dla przykładu kawałków rapowych, w których często przewija się slang i tak dalej?

Przykładowo..

https://www.youtube.com/watch?v=WMeqQecNpMc

Czy ktoś stąd, kto umie w stopniu ponad komunikatywnym język Niemiecki (nie wiem inaczej jak to nazwać) potrafi bez większego problemu zrozumieć tekst powyższego kawałka?

• Post » 17 Lut 2018, 15:25

Hm, ja jestem od urodzenia tubylec (Niemcy) i rozumiem tak 30%. To nie tylko jest slang, ale niemiecki Rap posługuje się często językiem, tak jak lamią go cudzoziemcy.
    Die deutsche Rechtschreibung ist Freeware. Das heißt, man darf sie kostenlos und ohne Einschränkungen verwenden. Sie ist aber nicht Open Source. Das heißt, man darf sie nicht verändern oder in veränderter Form veröffentlichen.
    Awatar użytkownika

• Miejscowość: FFM

• Post » 17 Lut 2018, 16:31

Wydaje mi się, że sam autor zabiera pośrednio głos w tej dyskusji:

Brüder die’s verstehen können, reden diesen Slang
    Unsere Sprache ist chiffriert, also wer übersetzt jetzt

Wydaje mi się, że to pytanie można by rozważać na wielu płaszczyznach. Jeśli chodzi o leksykę, to jest to raczej w miarę proste słownictwo, które powinno być zrozumiałe na poziomie B2/C1. Gorzej jest już z interpretacją — ta osadzona jest głęboko w kontekście, który zależy od środowiska czy aktualnych wydarzeń. Nie znając życia i intencji autora raczej będzie trudno zrozumieć przesłanie tego tekstu.

O czym on śpiewa? Sam nie wiem... :roll:
    Awatar użytkownika

• Administrator
  • Miejscowość: Szczecin

• Wróć do Inne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości